Lorenzo zpátky k Ducati?

Během předzávodní tiskové konference, která se ve čtvrtek konala na Red Bull Ringu, se hodně probíral Lorenzův možný návrat k Ducati.

Jorge Lorenzo se zatím stále zotavuje ze zranění zad, takže do závodu v Rakousku nenastoupil, nicméně během včerejší tiskové konference se o Lorenzovi v Rakousku hodně mluvilo.

Během letní přestávky se objevila spekulace, že by Lorenzo mohl na konci letošního roku ukončit kariéru. Honda následně toto tvrzení vyvrátila.

Nyní se však objevila jiná spekulace. Hovoří se o možnosti, že by se Lorenzo mohl vrátit k Ducati – tedy ne k tovární Ducati, ale k týmu Pramac.

Jack Miller, kterému letos u Pramacu končí smlouva, na konferenci připustil, že by na těchto spekulacích mohlo být něco pravdy.

„Myslel jsem, že už brzy dorazí smlouva, ale to se zatím nestalo. Pravděpodobně v tom něco bude,“ řekl Miller ohledně své nové smlouvy. „Uvidíme, až se Jorge vrátí z Malediv, nebo kde teď vlastně je,“ dodal dále Miller a rozesmál všechny přítomné.

Vedení HRC vyvrací spekulace o možném konci Lorenzovy kariéry

Vedení HRC vyvrací spekulace o možném konci Lorenzovy kariéry

O možnosti Lorenzova přestupu k Pramacu promluvil i jeho současný týmový kolega Márquez. „Jorge má na příští rok smlouvu s Hondou,“ připomněl Márquez. „Je to skvělý jezdec, šampion a jede na vítězném motocyklu. Měl by se vrátit a ukázat svůj potenciál na tomto motocyklu,“ dodal Španěl.

Andrea Dovizioso, který o tomto tématu na konferenci také hovořil, pouze sdělil, že souhlasí s Márquezem.

Valetino Rossi připomněl, že za Lorenzovými současnými problémy částečně stojí i jeho zranění, s kterými se poslední dobou potýká, nicméně co se týče Lorenzova přestupu k Pramacu, Rossi přiznal, že je pro něj tato informace překvapením, takže netuší, zda by na tom mohlo být něco pravdy.

Každopádně zatím platí, že Lorenzo má na příští rok smlouvu s Hondou a žádná ze spekulací, které se v posledních týdnech v souvislosti s Lorenzem objevily, zatím nebyla potvrzena.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře