Lorenzova Yamaha byla první den v Silverstonu nejrychlejší

Španěl před cestou do Británie uvedl, že hned první den na to nebude příliš tlačit, takže pokud má zítra v plánu ještě výrazněji přidat, mají se jeho soupeři na co těšit, protože v pátek byl na Silverstonu nejrychlejší právě on.

V jedné sekundě dnes byli hned čtyři jezdci, takže zítra ani Lorenzovi nic jiného nezbývá než ideálně vyladit svou M1 a od druhého tréninku pořádně otočit plynem, protože o pozice v první řadě bude zítra velký zájem. Vše také bude záležet na počasí, dnes byla celkem zima a v závěru tréninku MotoGP dokonce pršelo.

„S prvním dnem v Silverstonu jsem velmi spokojený a novým okruhem jsem skutečně nadšený, je to tu rychlá a zábavná jízda,“ prozradil v pátek odpoledne Jorge Lorenzo. „Od začátku jsme intenzivně pracovali a já zajel hodně kol, abych porozuměl každé zatáčce a každé rovince. Bohužel dnes bylo dost chladno a asfalt byl poměrně studený, což znamená, že bez jakýchkoliv referenčních bodů to ze začátku bylo dost komplikované, ale snad bude zítra a v neděli lépe.“

„Potom začalo asi tři minuty před koncem pršet, takže jsme to ukončili. Podařilo se nám dobře začít a potom jsem postupně zrychloval, takže si myslím, že máme dobrou formu na to, abychom tu prožili dobrý závodní víkend. Stejně budeme pokračovat i zítra a zaměříme se na první řadu,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo.

Manažer Lorenzova týmu Wilco Zeelenberg k prvnímu tréninku řekl: „Cílem se bylo naučit dráhu bez zbytečného riskování a Jorge tento úkol zvládl úspěšně, začal zlehka a postupně se učil aniž by dělal chyby. Motocykl působí skvěle s některými jeho opravdu dobrými vlastnostmi a naopak by někde zase potřeboval zlepšit, jako například ve výjezdu ze zatáček, ale jinak jsme ve formě.“

„Myslím, že se ještě můžeme zlepšit, ale už nyní se cítíme silní. Zítra budou všichni znát okruh lépe a proto budou rychlejší, ale doufejme, že my také,“ uvedl Wilco Zeelenberg, který s Lorenzem spolupracuje prvním rokem, když k Fiat Yamaze přišel po vítězství v sérii Supersport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře