Luca Scassa dojel za Cardion AB v Aragonu sedmnáctý

Sedmnácté místo obsadil náhradní jezdec Cardion AB Motoracing Luca Scassa při své premiéře v MotoGP.

Sedmnácté místo obsadil náhradní jezdec Cardion AB Motoracing Luca Scassa při své premiéře v MotoGP. Po dvaadvacátém místě v kvalifikaci a nepovedeném začátku závodu, kdy se připletl do kolize Petrucciho a Lavertyho, předvedl třicetiletý italský jezdec skvělou stíhací jízdu a postupně překonal Barberu, Peška a Staringa a soupeře za sebou udržel až do konce závodu. Na základě výsledku závodního víkendu tým angažuje Lucu Scassu místo zraněného Karla Abrahama i pro zbývající závody sezony 2013.

Luca Scassa, náhradní jezdec Cardion AB Motoracing

„Byl to můj první závod MotoGP a musím uznat, že to bylo opravdu těžké. Mám strašně namožené levé rameno, protože je tady hodně levých zatáček. Každopádně jsem ale strašně šťastný, je to neuvěřitelná zkušenost a musím poděkovat panu Abrahamovi, který se rozhodl mi dát tuto šanci. S výsledkem jsem celkem spokojený, nezajížděli jsme špatné časy a jen je škoda toho problému na začátku, kdy se přede mnou srazil Petrucci s Lavertym. Musel jsem vyjet mimo trať a ztratil jsem hodně času. Nicméně pak jsem se snažil udělat všechno, co šlo, abych dojel jezdce přede mnou. Nemůžu se dočkat dalšího závodního víkendu.“

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing

„Na začátku víkendu jsme byli úplně na začátku, Luca neměl žádné zkušenosti a protože je těžší a vyšší než Karel, potřeboval i úplně jiné nastavení. Museli jsme jít krok po kroku a jízdu od jízdy jsme se zlepšovali. Luca je nadšený z motorky a my máme radost z jeho výsledku, přestože na začátku závodu měl hodně smůly, když před ním spadl Petrucci a ztratili jsme kolem deseti vteřin. Nicméně pak dokázal Luca zrychlit a postupně předjížděl jednoho jezdce za druhým. Na to, že Luca přesedl ze supersportu na nejsilnější motorku na světě, je to velmi dobrý výsledek a je to dobrý základ pro další závody, do kterých s námi Luca nastoupí.“

11:21 | První trénink MotoGP v Assenu začal porouchanou Ducati a stejně tak i skončil. V úvodu měl poruchu Dovi a v závěru… odkaz
10:31 | Dráha už je vyčištěná. Trénink již zase pokračuje.
10:21 | Folger už je zpátky v boxu.
10:16 | Jonas Folger musel po svém pádu v prvním tréninku na vyšetření do zdravotního střediska.
10:10 | Z Doviho stroje vytekl olej, což mělo za následek vyvěšení červené vlajky. odkaz