Lukáš Pešek chce v Jerezu navázat na úspěch z Motegi

V Japonsku našel velmi dobré nastavení motorky.
Lukáš Pešek se v pondělí vrátil do Prahy po závodu v Japonsku, kde dosáhl na své nejlepší umístění v kariéře v třídě do 250 ccm. Úspěšný byl v Motegi zejména díky tomu, že se mu podařilo najít dobré nastavení motorky.

Jerez sice všichni jezdci znají velmi dobře díky testům, ale Lukáš by chtěl navázat na práci, kterou se svým týmem odvedl na nastavení v Japonsku.

“Závod v Japonsku se mi celkem vydařil, především start byl perfektní. Motocykl byl skvěle nastaven, tak dobře se mi snad zatím na něm ještě nejelo a teď se na to nastavení pokusíme navázat v Jerezu," řekl Pešek.

V GP Španělska dosáhl český jezdec týmu Auto Kelly-ČP na své první umístění na stupních vítězů, stalo se tak v roce 2006 v třídě do 125 ccm. Okruh má rád a zná ho dobře, ale ví, že jeho soupeři také.

"Snad se mi kvalifikace povede a v závodu se opět pokusím držet těch nejlepších a budu bojovat, abych třeba i svoje maximum z Motegi vylepšil. Každé umístění v desítce však budu považovat za úspěch," dodal o svých cílech pro GP Španělska Pešek.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 28 let.
15. července | Pol Espargaro, Alex Rins a Jack Miller upadli hned po startu: odkaz
15. července | Alonso Lopez musel po nehodě v závodě do zdravotního střediska. odkaz