Lukáš Pešek: Desáté místo jako premiéru beru

Český jezdec se vrátil na světové okruhy a minulou neděli absolvoval svůj první závod seriálu World Supersport s týmem ProRace. Závod na Phillip Islandu kvůli vysokým teplotám zkrátili, což mu v závěru chybělo.

Lukáš Pešek startoval dvanáctý, ale start nebyl ideální. V první zatáčce chtěl před své soupeře, ale to mu nevyšlo, tím ztratil a dostal se do závěsu za čtveřici závodníků, které pak musel složitě předjíždět. Přitom ztratil spoustu času, takže jakmile byl připraven stahovat náskok jezdců v první desítce, byl konec závodu.

Ztráta na deváté místo přitom nebyla velká, takže ta možnost tam jistě byla. Nicméně první závod po celkem dlouhé době a první body za desáté místo, což lze hodnotit jako dobrý vstup do sezony. V dalším kole by tento výkon měl Lukáš Pešek potvrdit nebo dokonce zlepšit. To je také určitě jeho cílem.

„Jel jsem na jistotu. Dopředu jsem věděl, že chci v prvním závodě hlavně dojet,“ prozradil Lukáš Pešek. „Dvanáctá pozice na roštu byla sice dobrá, ale nepovedlo se mi ji zúročit. Start nebyl úplně ten pravý a tak jsem šel do první zatáčky v klubku všech ostatních.“

„Škoda. Navíc mi to tam někdo zavřel a bylo to. Taky byla škoda, že se nejela regulérní délka závodu. V jeho průběhu jsem si totiž dokázal, že jsem schopen zajíždět pravidelné časy a určitě bych jel na hranici pětky. Navíc když jsem se konečně dostal přes ty jezdce v mé skupině a mohl jet dál, byl konec.“

„Jinak desáté místo jako premiéru beru,“ dodal závěrem český jezdec týmu ProRace, na kterého čeká prvního dubna další závod v italské Imole.

Supersport (WSS) 2012 – 1. Sofuoglu (Kawasaki) 25b., 2. Foret (Kawasaki) 20b., 3. Parkes (Honda) 16b., 4. Cluzel (Honda) 13b., 5. Lowes (Honda) 11b., 6. Morais (Kawasaki) 10b., 7. Quarmby (Honda) 9b., 8. Baldolini (Triumph) 8b., 9. Iannuzzo (Triumph) 7b., 10. Pešek (Honda) 6b.