Lukáš Pešek podepsal s Matteoni Racing

Český jezdec získal pro rok 2010 japonský motocykl Moriwaki.
Český motocyklový závodník Lukáš Pešek dnes v Praze podepsal smlouvu s italským týmem Matteoni Racing. V roce 2010 tak bude závodit v nové třídě Mistrovství světa silničních motocyklů Moto2 se strojem japonské značky Moriwaki.

Partnerem Lukáše Peška zůstává Česká pojišťovna, jenž českého závodníka podporovala v posledních dvou letech v třídě do 250ccm. V sezoně 2009 získal český jezdec patnácté místo a status druhého nejlepšího závodníka na netovárním čtvrtlitrovém stroji týmu Auto Kelly-ČP.

Přechod na čtyřdobý motocykl Moriwaki bude pro Lukáše Peška velká změna, ale už zítra odlétá do Španělska, kde podnikne třídenní cvičný test v sedle 600ccm stroje Honda třídy supersport, aby urychlil svou adaptaci v nových podmínkách. Tam se rovněž poprvé představí v roli jeho osobního trenéra Miloš Čihák, jenž bude Lukáše Peška doprovázet na všech závodech Grand Prix 2010.

V týmu Lukáše Peška nebude chybět ani jezdecký trenér v podobě renomovaného anglického jezdce Andyho Ibbotta, který se bude českému jezdci věnovat během testů a několika prvních závodů sezony 2010.

Podrobnosti z dnešní tiskové konference připravujeme.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz