Lukáš Pešek podepsal s Matteoni Racing

Český jezdec získal pro rok 2010 japonský motocykl Moriwaki.
Český motocyklový závodník Lukáš Pešek dnes v Praze podepsal smlouvu s italským týmem Matteoni Racing. V roce 2010 tak bude závodit v nové třídě Mistrovství světa silničních motocyklů Moto2 se strojem japonské značky Moriwaki.

Partnerem Lukáše Peška zůstává Česká pojišťovna, jenž českého závodníka podporovala v posledních dvou letech v třídě do 250ccm. V sezoně 2009 získal český jezdec patnácté místo a status druhého nejlepšího závodníka na netovárním čtvrtlitrovém stroji týmu Auto Kelly-ČP.

Přechod na čtyřdobý motocykl Moriwaki bude pro Lukáše Peška velká změna, ale už zítra odlétá do Španělska, kde podnikne třídenní cvičný test v sedle 600ccm stroje Honda třídy supersport, aby urychlil svou adaptaci v nových podmínkách. Tam se rovněž poprvé představí v roli jeho osobního trenéra Miloš Čihák, jenž bude Lukáše Peška doprovázet na všech závodech Grand Prix 2010.

V týmu Lukáše Peška nebude chybět ani jezdecký trenér v podobě renomovaného anglického jezdce Andyho Ibbotta, který se bude českému jezdci věnovat během testů a několika prvních závodů sezony 2010.

Podrobnosti z dnešní tiskové konference připravujeme.
10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz