Lukáš Pešek si v Jerezu dojel pro třináctou pozici

Český jezdec ztrácel čas a pozice v jedné ze zatáček.
Klepněte pro větší obrázekLukáš Pešek v dnešním závodu v Jerezu předvedl dobrý start a z jedenáctého místa na startu se posunul na sedmé místo. Bohužel se v jedné ze zatáček začaly v dalších kolech projevovat nedostatky v nastavení motocyklu a to stálo českého jezdce čas a samozřejmě získané pozice.

Nakonec si český jezdec týmu Auto Kelly-ČP přiváží z jihu Španělska třinácté místo a další body do průběžného pořadí v šampionátu.

„Spíš jsem s dnešním závodem spokojen než nespokojen,“ uvedl Lukáš Pešek po závodě v Jerezu. „Start byl sice super, ale celý víkend jsme se zde trápili v jedné zatáčce, pořád jsem se tam nemohl vejít a víceméně to rozhodlo, že jsem se na této pozici po startu neudržel, protože mě tam skoro všichni předjeli.“

Na otázku, zda by v dnešním závodu Grand Prix udělal něco jinak, Lukáš Pešek odpověděl: „Asi moc ne, jak jsem řekl, ztrácel jsem to hodně v jedné zatáčce. Určitě jsem se chtěl držet vpředu, ale to dnes bohužel nebylo možné, proto si myslím, že bylo lepší se pokusit s rozumnou mírou rizika o co největší bodový příděl.“

Další závod bude ve francouzském Le Mans. Lukáš Pešek tam bude znovu se svou Aprilii bojovat o pozice v první desítce a možná mu to ulehčí i ten fakt, že slavný okruh Le Mans řadí k těm lepším.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz