Lukáš Pešek si v posledním rychlém kole vybojoval třetí řadu

V zítřejším závodu má šanci bojovat o pozice v první desítce.
Klepněte pro větší obrázekPrvní trénink na dráze v Assenu Lukáši Peškovi vyšel velmi dobře, když se umístil na šesté pozici. Během dopoledního druhého volného tréninku stejně jak kvalifikace to dlouho nevypadala, že se českému jezdci Auto Kelly-ČP podaří dostat na páteční čas, ale nakonec to zvládnul díky rychlým změnám v nastavení a bojovnosti na dráze, když si v posledních minutách dojet pro desátou pozici na startovním roštu.

Nejrychlejší čas zajel Lukáš Pešek ve svém posledním kole a na prvního Barberu ztratil 1,1 sekundy a na sedmé místo De Rosy 0,1 sekundy. Zítra se postaví do třetí řady spolu s Di Megliem, Wilairotem a Locatellim.

K dnešnímu výkonu Lukáš Pešk uvedl: „Včera se nám hned podařilo dobré nastavení a celý trénink se pak od toho odvíjel. Chtěli jsme ale zkusit ještě něco jiného a dnes ráno jsme motorku úplně překopali. Nebylo to ale vůbec ono, i když jsme jak ve volném tréninku, tak v kvalifikaci, zkoušeli úpravy. Nakonec jsme se vrátili přesně ke včerejšímu nastavení a to mi sedělo nejvíc.“

„Pak jsem mohl zrychlovat a jsem rád, že se mi to ve finále podařilo a čas není vůbec špatný. Přesto mi pořád dělá problémy levá zatáčka na prvním úseku před dlouhou rovinkou, kde to nedokážu optimálně trefit a ztrácím tak přes půl vteřiny, což je polovina celkové ztráty na Barberu,“ řekl jezdec týmu Auto Kelly-ČP.

„Naopak poslední úsek mě hodně baví, když jsem tam byl včera absolutně nejrychlejší a dnes druhý. Pokud se mi zítra povede start, mohl bych se tam do desátého místa držet, protože časy přede mnou jsou v podstatě stejné jako ten můj,“ uvedl závěrem Lukáš Pešek.

Majitel týmu Daniel M. Epp byl s výkonem českého jezdce spokojen, když po kvalifikaci uvedl: „Po ne zrovna jednoduchém kvalifikačním tréninku zvládl Lukáš jeho koncovku velmi dobře a desáté místo je nadějná startovní pozice.“

„Pokud Lukáš dokáže dobře odstartovat, což se mu letos daří, může si ještě v prvním kole polepšit. V závodu očekávám tvrdý boj ve druhé skupině, protože závodníci od pátého do patnáctého místa byli v kvalifikaci velmi vyrovnaní a stát se tedy může cokoliv. Věřím, že to Lukáš zvládne a opět se mu podaří prosadit se do první desítky,“ řekl Daniel M. Epp.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.