Lukáš Pešek těsně za první desítkou, pokračovat chce na suchu

V Japonsku má však po zbytek závodního víkendu pršet.
Lukáš Pešek skončil v prvním volném tréninku před GP Japonska na jedenáctém místě a s tímto výsledkem je spokojený. Potřebuje však další trénink na suché trati, aby mohl zapracovat na nastavení své motorky. Předpověď počasí ale v Motegi hovoří o dešti.

"Tak s výsledkem jsem vcelku spokojený, ale určitě bychom zítra potřebovali, aby nepršelo a dalo se dále pracovat na nastavení motocyklu. Na začátku tréninku jsem hned zajel do boxů předělat pérování a pak jsme na tom dále pracovali. Postupně jsem se zlepšoval a poslední kolo jsem měl rozjeto ještě rychleji, ale bohužel mi tam vjel do stopy přede mnou jedoucí Talmacsi a zbrzdil mě. Myslím, že se tu do desítky dá jet, ale když bude zítra a na závod pršet, tak se bude začínat znovu," řekl Lukáš Pešek.

Od prvního Simoncelliho sice dělily Peška dvě sekundy, ale ná páté místo Barbery ztrácel už jen šest desetin sekundy.

"Na první trénink v Motegi je Lukášův výkon dobrý a je důležité, že časově je Lukáš v kontaktu s top 6. Škoda, že zítra má nejspíše pršet a my nebudeme moci pracovat na suchém nastavení a zrychlení, ale co se dá dělat. Už v loňském roce byla více než polovina závodů s proměnlivým počasím ze dne na den a letos to tak zatím pokračuje, což nám příliš i vzhledem ke zkrácenému tréninkovému programu nevyhovuje," dodal majitel týmu Daniel Epp.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře