Lukáš Pešek v Barceloně odstartuje z páté řady

O nastavení pro závod se rozhodne až v zahřívacím tréninku.
Klepněte pro větší obrázekDnešní kvalifikace dopadla pro Lukáše Peška z Auto Kelly-ČP tak, že na nejrychlejšího jezdce čtvrtlitrové kvalifikace Barberu sice ztratil jen 1,3 sekundy, ale tentokrát to ve velmi vyrovnané kubatuře 250ccm znamenalo sedmnácté místo na startu.

V teplotách, které dnes na okruhu v Katalánsku vystoupily až na třiceti stupňovou hodnotu vyzkoušel tým českého jezdce všechny možné nastavení, ale na žádném se Lukáš Pešek nedokázal dostat do potřebného rytmu.

O nastavení, které Lukáš Pešek dostane pro zítřejší závod nakonec rozhodne až výkon v zahřívacím tréninku zítra dopoledne. Vzhledem k tomu, že jsou rozestupy mezi jezdci minimální a letos se jezdci Auto Kelly-ČP starty opravdu daří, není možnost bojovat o pozice v první desítce ztracena.

Ke svému výkonu v kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska Lukáš Pešek uvedl: „Určitě dnes nejsem vůbec spokojený, protože jak ráno, tak odpoledne, jsme mohli měnit na motorce všechno a stejně jsem jel špatně. Úplně nevím, jak z toho, jsem rozhozený a nemůžu se srovnat a ať se změní v nastavení cokoliv, je to ve finále úplně stejné.“

„Na druhou stranu je pořadí hodně vyrovnané a chtěl bych se zítra pokusit držet ve skupině okolo desátého místa, ale z dnešního pohledu to pro mě bude obtížné. Zcela optimálně na tom ještě nejsem v tomhle horku ani se silami a nedokážu se úplně vyburcovat, abych jel, jak potřebuji a jsem dost mimo stopu. Uvidíme zítra, co bude v mých možnostech,“ řekl závěrem Lukáš Pešek.

Šéf týmu Daniel M. Epp dnešní výkon českého jezdce komentoval slovy: „Od prvního tréninku Lukáš zápasil s technikou a tratí, tak samozřejmě nemůžeme být s tréninky ani kvalifikací spokojeni.“

„Závod je ale zítra a Lukáš již několikrát dokázal v závodu zrychlit a při malých rozestupech mezi závodníky je v závodu všechno možné. Lukáš navíc letos dokázal vždy velmi dobře odstartovat,“ dodal závěrem Daniel M. Epp.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře