Lukáš Pešek v Mugellu letos poprvé nezískal ani jeden bod

Český jezdec odstartoval s neúplným nastavením do mokra.
Klepněte pro větší obrázekDnešní závod čtvrtlitrů ovlivnil v samotném úvodu déšť. Když totiž jezdci v zaváděcím kole jeli na své pozice na startovním roštu začalo pršet a mechanici měli plné ruce práce, aby motocykly připravili na mokré podmínky dráhy v Mugellu.

Bohužel na motocyklech se musí přestat pracovat v době, kdy do startu zbývají dvě minuty a mechanici Lukáše Peška v tak krátké době nestačili vyměnit zadní tlumení jeho Aprilie určené pro mokrou dráhu, i když na motocyklech před nimi se ještě bez problému pracovalo.

S neúplným nastavením, ale český jezdec Auto Kelly-ČP odstartoval velmi dobře. Ihned po startu si polepšil o pět pozic a ve třetím kole už byl pátý. Když jezdci předním začali zrychlovat snažil se zachytit jejich nástup, ale v jedné ze zatáček upadl a závod pro něho skončil.

Naštěstí se jeho pád obešel bez zranění a český jezdec si v období, které ho dělí od Velké ceny Katalánska musí doléčit angínu, která mu během víkendu komplikovala život.

„První a hlavní problém bylo dneska to, že na startu byl velký chaos a my jsme měli nastavenou motorku na suché podmínky,“ řekl po závodu v italském Mugellu Lukáš Pešek. „Když jsme to chtěli předělávat na ty mokré, tak nás pořadatelé vyhnali, že už není čas, i když první jezdci vpředu si to ještě měnili, ale asi na nás nebyl brán takový ohled.“

„Jel jsem tedy vlastně na nastavení na sucho a to je úplně všechno jinak a byl jsem rád, že jsem se tam držel tak, jak jsem se držel. Pak se však začalo výrazněji zrychlovat, což jsem už nezvládl a následoval pád,“ komentoval celou situaci jezdec Auto Kelly-ČP.

„Úplně dobře mi není, hlava mě bolí, tělo je zesláblé, protože mám angínu a beru tento týden antibiotika, ale je to za námi a jedeme dál. Teď se potřebuji hlavně doléčit a dát se na příští závod opět do formy,“ řekl závěrem Lukáš Pešek, který v Mugellu letos poprvé nebodoval.

Dnešní závod, který pro českého jezdce skončil pádem komentoval majitel týmu Daniel M. Epp slovy: „Škoda, Lukáš měl vynikající start a i v prvních kolech byl velmi silný. Snažil se držet kontakt s první skupinou, ale dneska to moc nešlo, protože jsme před startem nestihli adaptovat zadní pérování na mokré podmínky.“

„Pořadatelé ukázali ceduli ´2 minuty´ a to už se nesmí na motocyklu nic měnit. V tom samém momentě ale ještě tým Aspar u Bautisty na pérování pracoval a tím tak překročil časový limit, což jsme si my nedovolili. Myslím, že s tím měkčím pérováním by Lukáš dokázal udržet tempo první skupiny, přesto opět ukázal, že v letošní sezóně chce a může být na předních pozicích,“ řekl závěrem Daniel M. Epp.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz