Lukáš Pešek v neděli startuje až třiatřicátý

Španělský víkend je do této chvíle pro českého zástupce v Moto2 a jezdce týmu Matteoni CP Racing Lukáše Peška hodně náročný, protože se mu s jeho týmem nedaří najít správné nastavení pro tlumení jeho Moriwaki.

V sobotní kvalifikaci zajel třiatřicátý čas na kolo, což je na startu pozice hodně vzdálená vedoucím příčkám, ale po zkušenostech ze závodu v Kataru není zatím nic ztraceno a po změnách, které ještě na jeho Moriwaki udělají během zítřejšího zahřívacího tréninku, to v závodu může dopadnout úplně jinak a samozřejmě lépe.

„Po oba dny se snažíme nastavit motocykl, ale pořád mi to nastavení nesedí,“ uvedl po sobotní kvalifikaci Lukáš Pešek. „Převody jsou už v pořádku, ale máme velký problém v nastavení zadního pérování, motocykl mi vzadu dost klouže. V kvalifikaci nám navíc úplně nevyšel závěr, kdy měkká směs vydržela jen tři kola a v posledních dvou jsem se tak již nemohl zlepšit.“

„Teď nás čeká analýza dat a na jejím základě zkusíme vymyslet, kam se zítra s nastavením posunout. Potřebujeme být minimálně o půl vteřiny rychlejší, abych mohl pomýšlet na postup do první dvacítky a pak snad i o nějaký útok na body. V Kataru jsem byl po prvním kole taky až ve čtvrté desítce a nakonec to vyšlo, takže v tomto směru se to může povést i tady,“ uvedl závěrem Pešek.

Miloš Čihák, osobní trenér českého jezdce týmu Matteoni CP Racing, k dnešnímu výsledku kvalifikace uvedl: „Včera jsme pracovali až do dvou v noci a hned v ranním tréninku se podařilo zrychlit o vteřinu. Bohužel jsme se již dále dnes neposunuli. V závěru kvalifikace jsme pak udělali chybu, když Lukáš vyjel na měkkých gumách moc brzy.“

„Na výměnu už pak nebyl čas, a tak Lukášova snaha o zlepšení byla v posledních dvou kolech marná. Teď a zítra ve warm-upu nás čeká ještě hodně práce a musíme najít řešení pro nastavení zadního pérování,“ řekl závěrem Miloš Čihák, který ví že z třiatřicáté pozice na startu to nebude jednoduché, ale určitě ne nemožné, aby si český jezdec dokázal ze Španělska odvést mistrovské body.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.