Lukáš Šembera se v sobotu vážně zranil

Český jezdec nyní leží na jednotce intenzivní péče v Brně.
Klepněte pro větší obrázekČeský šestnáctiletý jezdec Lukáš Šembera, který letos jede svou premiérovou sezonu v nejnižší kubatuře mistrovství světa se těžce zranil během sobotní akce ´Olympia Supermoto Night Show´ v Brně. 

Lukáš Šembera spadnul těsně před cílem doplňkového závodu pitbiků a rozdrtil si pátý a šestý obratel. Navíc došlo i k porušení míchy. Dle informací televize Nova je nyní talentovaný český jezdec ochrnutý od hrudníku směrem dolů.

Během pádu těsně před cílem závodu, měl Lukáš Šembera narazit hlavou do obrubníku. Okamžitě byl převezen do Úrazové nemocnice v Brně, kde podstoupil čtyřhodinovou operaci a nyní leží na jednotce intenzivní péče.

Lukáš Šembera jede v třídě 125ccm v barvách týmu Matteoni Racing a v letošní sezoně byl několikrát velmi blízko bodovanému umístění. Jeho nejlepším výsledkem je nyní sedmnácté místo, pro které si letos dojel v závodu Velké ceny Velké Británie na okruhu v Donington Parku.
30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz