Lukáš zvládl kvalifikaci dobře a zítra odstartuje z 10. místa

Po dvou závodech, ve kterých se náš pilot musel vyrovnávat s angínou a jejími následky, nastoupil opět v dobré kondici na GP Nizozemska, která vyvrcholí závody tradičně již v sobotu. Včerejší trénink se Lukášovi povedl skvěle, když obsadil 6. místo, ale dnes to tak optimisticky dlouho nevypadalo. Lukáš se nemohl ve volném ani v kvalifikačním tréninku dostat na včerejší čas, až změna nastavení spolu s velkou bojovností a vůli našeho závodníka přinesla v závěru kvalifikace potřebné zrychlení. Nejrychlejší kolo zajel Lukáš až ve svém posledním kole, když na nejrychlejšího Barberu ztratil 1,1 vteřiny a na 7. místo mu scházela jen 0,1 sekundy.

Lukáš Pešek / 10. místo / 1’41,190 / + 1,171

„Včera se nám hned podařilo dobré nastavení a celý trénink se pak od toho odvíjel. Chtěli jsme ale zkusit ještě něco jiného a dnes ráno jsme motorku úplně překopali. Nebylo to ale vůbec ono, i když jsme jak ve volném tréninku, tak v kvalifikaci, zkoušeli úpravy. Nakonec jsme se vrátili přesně ke včerejšímu nastavení a to mi sedělo nejvíc. Pak jsem mohl zrychlovat a jsem rád, že se mi to ve finále podařilo a čas není vůbec špatný. Přesto mi pořád dělá problémy levá zatáčka na prvním úseku před dlouhou rovinkou, kde to nedokážu optimálně trefit a ztrácím tak přes půl vteřiny, což je polovina celkové ztráty na Barberu. Naopak poslední úsek mě hodně baví, když jsem tam byl včera absolutně nejrychlejší a dnes druhý. Pokud se mi zítra povede start, mohl bych se tam do desátého místa držet, protože časy přede mnou jsou v podstatě stejné jako můj.“

Daniel M. Epp, majitel týmu

„Po ne jednoduchém kvalifikačním tréninku zvládl Lukáš jeho koncovku velmi dobře a 10. místo je nadějná startovní pozice. Pokud Lukáš dokáže dobře odstartovat, což se mu letos daří, může si ještě v prvním kole polepšit. V závodu očekávám tvrdý boj ve druhé skupině, protože závodníci od 5. do 15. místa byli v kvalifikaci velmi vyrovnaní a stát se tedy může cokoliv. Věřím, že to Lukáš zvládne a opět se mu podaří prosadit se do první desítky.“