Lukáše Peška trápily potíže s nastavením jeho Aprilie

První den v Itálii to stačilo na čtrnáctý čas.
Klepněte pro větší obrázekV prvním volném tréninku se Lukáši Peškovi na okruhu v italském Mugellu moc nedařilo. Dneska zajel čtrnáctý čas na kolo a s nastavením svého motocyklu nebyl spokojený už od samého začátku.

Na nastavení Aprilie se sice v průběhu šedesáti minut tréninku intenzivně pracovalo, ale k požadovanému zlepšení to nevedlo a český jezdec týmu Auto Kelly-ČP ztratil přes dvě sekundy na Alvara Bautistu z týmu Mapfre Aspar, který byl první den v Mugellu nejrychlejším jezdcem.

Vzhledem ke svému kvalifikačnímu času, který v Itálii zajel loni je jeho dnešní ztráta podobná, takže má určitý prostor ke zlepšení a o to se pokusí hned v zítřejším druhém volném tréninku, do kterého nastoupí s nastavením motocyklu právě z předchozího roku.

„Dneska to nebyl moc povedený trénink, problémy byly asi všude,“ uvedl Lukáš Pešek. „Motorka nefungovala jak měla, motorově to nejspíš bylo v pořádku, ale podvozkově to nebylo to, co bych potřeboval.“

„Nedařilo se mi dobře najíždět do zatáček a ani z nich dobře vyjíždět, takže vše bylo jinak než jsem si představoval a zítra motocykl nastavíme tak, jak to bylo v minulém roce. Uvidíme, jak se mi podaří zrychlit. Loni jsem jel v kvalifikaci o více jak dvě vteřiny rychleji, takže prostor pro zlepšení tu určitě je,“ řekl závěrem jezdec týmu Auto Kelly-ČP Lukáš Pešek.

Podobného názoru je i majitel týmu Daniel M. Epp, který dnešní výsledek zhodnotil slovy: „Z dnešního tréninku není třeba dělat žádný velký problém, vydali jsme se při nastavení motocyklu směrem, který se ukázal jako špatný, ale i v loňském roce nám první den nevyšel a přesto jsme patřili v závodě k nejlepším.“

„Vzhledem k tomu, že má Lukáš letos vynikající starty, není pro nás startovní pozice to nejdůležitější a spíše se soustředíme na nastavení motocyklu,“ řekl závěrem Daniel M. Epp.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.