Lukášův zdravotní stav byl dnes ještě horší, přesto dokázal dojet na 12. místě

Na dnešek toho Lukáš moc nenaspal a po příjezdu do paddocku ihned navštívil nemocnici, kde mu byla naměřena teplota přes 38 stupňů. Opět injekčně dostal protilátky a vitamíny s cílem pokusit se absolvovat závod. Ve warm-upu, stejně jako na začátku závodu to vypadalo, že by mohlo být možné zajet závod i přes nemoc v dobrém tempu, s dalšími koly se však cítil náš pilot stále hůře a jeho tempo se zvolňovalo. Nakonec se Lukáš díky pádům soupeřů posunul z 16. až na 12. pozici v cíli, což bylo vzhledem k jeho stavu možné maximum. Pokud by byl zdráv, bylo naprosto reálné rozloučit se s třídou 250 umístěním v první desítce. V celkovém pořadí si o jednu příčku pohoršil a patří mu 15. pozice a 2. místo mezi netovárními jezdci jen o 8 bodů za Cluzelem.

Lukáš Pešek / 12. místo

„Doufal jsem, že se to do dneška trochu zlepší, ale je to ještě horší než včera. V noci mi bylo dost špatně a hned ráno jsem byl opět v nemocnici, kde mi naměřili přes třicet osm. V závodu jsem tak vydržel jen pár kol, pak to bylo hodně špatné a dojel jsem to jen silou vůle, protože jsem chtěl posbírat body a poprat se o lepší místo v celkovém hodnocení. Celkově mě trochu mrzí, že mi uteklo první místo mezi netovárními jezdci, ale bohužel jsem byl letos dost nemocný a často nás také provázely technické problémy, což nás stálo hodně bodů. Nebyla to lehká sezóna, ale snažím se na ní dívat pozitivně, povedlo se mi pár závodů a hlavně jsem se hodně naučil, což se mi bude v příštím roce hodit. Chtěl bych poděkovat našim partnerům, že nás celý rok podporovali.“

Daniel M. Epp – majitel týmu:

„Bylo jasné, že Lukáš dnes nemůže jet dle svých možností, dokonce jsme zvažovali, že do závodu vůbec nenastoupí. Byl to ale poslední závod ve třídě 250 a tak to Lukáš přes nemoc zkusil. 12. místo je vzhledem k těmto okolnostem určitě úspěchem, ale jinak by bylo reálné umístění v první desítce.“

Omlouváme se, ale plánovanou posezónní tiskovou konferenci v úterý 10. 11. 2009 musíme bohužel kvůli Lukášově nemoci odložit. O novém termínu Vás budeme informovat.