Lüthi pojede v roce 2018 MotoGP u týmu Marc VDS

Thomas Lüthi se po konci této sezóny přesune do královské kubatury. Bude jezdcem týmu Marc VDS.

Složení týmu Marc VDS v kategorii MotoGP je již pro příští rok jasné. Před časem bylo oznámeno, že se do kategorie MotoGP přesune Franco Morbidelli, který je nyní jezdcem tohoto týmu v prostřední kubatuře. Nyní je již jisté, že jeho kolegou bude Thomas Lüthi – aktuálně druhý muž průběžného pořadí šampionátu Moto2.

Thomas Lüthi je šampion kategorie do 125 ccm z roku 2005. V letech 2002 až 2006 včetně jezdil kategorii do 125 ccm, od roku 2007 jezdil dvěstěpadesátky a od roku 2010 Moto2. V nejslabší kubatuře vybojoval pět vítězství a v Moto2 deset vítězství. Letos nasbíral devět umístění na stupních vítězů, z čehož jednou vystoupil na stupínek nejvyšší (v Brně). Aktuálně je v průběžném pořadí šampionátu druhý (za Morbidellim) a na první místo ztrácí 26 bodů.

Morbidelli přestupuje do MotoGP

Morbidelli přestupuje do MotoGP

Švýcar Lüthi není úplně bez zkušeností s motocyklem kategorie MotoGP. V loňském roce měl několikrát možnost otestovat stroj KTM pro třídu MotoGP.

„Při hledání jezdce pro MotoGP na rok 2018 jsme měli několik možností, ale jednomyslně jsme se shodli na tom, že to bude Thomas Lüthi, přestože v MotoGP bude nováčkem,“ prohlásil Marc van der Straten, šéf týmu. „Je to šampion třídy 125 ccm a jeho vytrvalost v sedmi sezónách Moto2, které má za sebou, byla neuvěřitelná, šesté místo z roku 2013 bylo jeho nejhorším výsledkem v šampionátu. V prostřední kubatuře byl vždy naším velkým soupeřem a letos to není jinak, protože jeho konzistentnost představuje vážnou hrozbu pro naše naděje na titul. Tom dobře zapadne do našeho týmu a jsem velmi hrdý a šťastný, že jej mohu přivítat do rodiny Marc VDS,“ dodává van der Straten.

Foto: Marc VDS

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře