Malajsie důkladně prověří zdravotní stav Casey Stonera

Hayden získal v Sepangu pět čtvrtých míst z celkem šesti závodů.
Klepněte pro větší obrázekJezdci tovární Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden mají v Malajsii velmi zajímavou bilanci. Australan tam v roce 2007 vyhrál a Nicky Hayden zase loni skončil čtvrtý, což bylo jeho páté čtvrté místo z šesti závodů na tomto okruhu. Letos má Hayden samozřejmě jiný stroj, ale protože má v Sepangu najeto v sedle Ducati nejvíc kilometrů, věří v dobrý výsledek.

Casey Stoner vyhrál potřetí v řadě domácí Velkou cenu Austrálie a před posledními dvěma závody si věří. Nicméně zatím neví, jak se po fyzické stránce vypořádá s tropickým prostředím Malajsie, protože mu letos horko během závodění působilo problémy. Po návratu ze zdravotní dovolené jel závod v Portugalsku a Austrálii, kde bylo poměrně chladno, takže v tropickém Sepangu to bude důležitý test Stonerova zdravotního stavu.

„V předchozích letech jsem měl rád závodění v teple, ale loni jsem v Malajsii závodil se zraněným zápěstím a jak všichni ví potýkal jsem se také se zdravotními problémy, takže předpokládám, že to bude kombinace faktorů, které mi v posledních závodech v horkém prostředí dělaly problémy,“ řekl Casey Stoner, vítěz Velké ceny Austrálie.

„Ale na Phillip Islandu dopadlo vše po fyzické stránce velmi dobře, takže si teď rozumně věřím. Rozhodně to ale bude náročný závod a za takových podmínek je tam vždy velmi těžké být rychlý a konzistentní. Není tam jednoduché najít perfektní nastavení, ale to tam bylo pokaždé a já se s každým dnem cítím silnější a jistější, že můžu být konkurenceschopný v obou posledních závodech,“ řekl Casey Stoner.

Nicky Hayden se naopak na Austrálii bude snažit rychle zapomenout. Po startu hned v nájezdu do první zatáčky do něho narazil Jorge Lorenzo a Američana vytlačil mimo dráhu, takže po jeho návratu na trať byl až na konci závodního pole. Malajsie sice není zrovna jeho nejoblíbenějším okruhem, ale vzhledem k předchozím testům, které tam začátkem roku absolvoval, chce podat další dobrý výkon.

„Neřekl bych, že Malajsie patří mezi jeden z mých oblíbených okruhů a je to tam skoro jako bych měl Klepněte pro větší obrázekpředplatné na čtvrté místo, protože jsem tam na této pozici skončil pětkrát z šesti případů!“ řekl úvodem Nicky Hayden. „Chci ale říct, že pokud bych zvládnul zajet na čtvrté místo také letos, nepochybně bych byl víc jak spokojený.“

„Očekávám již tradiční horko. Potom, co jsme v Austrálii trpěli chladem to bude pravý opak, ale bude zajímavé vrátit se zpátky na dráhu, kde jsme testovali. Sepang je jedním z okruhů, kde jsem na motorce v lednu najezdil nejvíc a od té doby jsme udělali velký pokrok. Naštěstí jsem teď rychlejší, takže bude zajímavé sledovat, kde jsme nyní,“ řekl závěrem Nicky Hayden.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.