Malajsie má vážný zájem o pořádání nočního závodu

Od roku 2021 by se závod v Malajsii mohl jezdit v nočních hodinách. Představitelé okruhu o této možnosti jednají s Dornou.

Dle aktuálních informací serveru GPone.com se jeví jako možné, že od roku 2021 nebude Katar jediným pořadatelem nočního závodu MotoGP. Šéf okruhu v Sepangu (Razlan Razali) totiž potvrdil, že nyní jedná s Dornou o možnosti pořádání nočního závodu počínaje rokem 2021. Dodal však, že jednání jsou zatím jen v přípravné fázi a nejprve bude potřeba otestovat, zda je osvětlení okruhu adekvátní.

V současnosti už je dráha vybavená světelnými reflektory a dokonce už se tam i jel závod za umělého osvětlení. Jednalo se o osmihodinovku v Sepangu. Ovšem motocykly, které byly použity pro vytrvalostní závod, jsou (na rozdíl od strojů MotoGP) vybaveny světlomety.

Osmihodinovky v Sepangu se zúčastnili i jezdci MotoGP, vyhrál tým YART

Osmihodinovky v Sepangu se zúčastnili i jezdci MotoGP, vyhrál tým YART

Výše zmíněné osmihodinovky se loni v prosinci zúčastnil například Franco Morbidelli, který se podělil o své zkušenosti s jízdou za umělého osvětlení v Sepangu: „Byl to zajímavý zážitek. Je tam méně světla než v Losailu a navíc mít světlomety na motocyklu bylo pro mě také něčím novým. Trvalo mi několik kol, než jsem byl schopen jezdit rychle,“ řekl Ital.

Na definitivní rozhodnutí, zda se závod v Malajsii skutečně začne jezdit v nočních hodinách pod umělým osvětlením, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: GPone.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.