Marc Alexovi moc rad dávat nebude

Alex Márquez přiznal, že jeho bratr a týmový kolega v jedné osobě mu moc rad týkajících se adaptace na stroj MotoGP dávat nebude.
Marc Alexovi moc rad dávat nebude

Alex Márquez letos u týmu Repsol Honda nahradí Lorenza, který se rozhodl ukončit kariéru. Alex tedy bude týmovým kolegou svého bratra. Nicméně příliš mnoho rad do začátků Alex od svého bratra zatím nedostal a ani dostávat nebude.

„Samozřejmě jsme se spolu jako bratři bavili a řešili jsme nějaké otázky a pochybnosti, které mám,“ prozradil Alex v rozhovoru pro autosport.com. „Ale řekl mi, že mi toho moc říkat nebude, protože viděl, že jsem v některých zatáčkách rychlý,“ pokračoval Alex. „Nakonec, mít příliš informací by mohlo být horší. Každý si musí najít svou vlastní cestu,“ dodal mladší z bratrů Márquezových.

MotoGP: Deštěm ovlivněný druhý den testů v Jerezu ovládl Márquez

MotoGP: Deštěm ovlivněný druhý den testů v Jerezu ovládl Márquez

Řeč přišla i na motocykl, který letos budou bratři Márquezovi sedlat. Letošní model si však Alex zatím ještě nevyzkoušel, testoval pouze model z roku 2019. Na motocykl Honda RC213V si Crutchlow a Lorenzo opakovaně stěžovali a říkali, že je náročné jej řídit. Alex Márquez, který si tento stroj vyzkoušel v závěru loňského roku, byl ovšem ve svém vyjadřování poněkud zdrženlivý. Přiznal, že kvůli absenci zkušeností s motocyklem MotoGP je pro něj složité posoudit, zda mají Crutchlow a Lorenzo pravdu.

„Zatím ještě pro mě nemělo smysl, abych testoval motocykl pro rok 2020,“ sdělil Alex. „Vývoj motocyklu bude tuto zimu na Marcovi a Calovi,“ řekl dále.

„Já se teď hlavně snažím najít cestu k tomu, abych byl rychlý a abych se rozvíjel po jezdecké stránce. Musím se zlepšit ve všech oblastech, hlavně v čase na jedno kolo. Říká se, že Honda je složitý stroj, ale já se budu muset přizpůsobit. Jak se budu pokoušet hledat limity, problémy se ukážou, pak teprve budu moct posoudit, jaký ten motocykl opravdu je,“ dodal Alex.

Zdroj: autosport.com, foto: Repsol Honda

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


14:15 | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
14:14 | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
12:57 | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.