Marc Márquez absolvoval třetí operaci zlomené paže - aktualizováno

Marc Márquez tento čtvrtek nakonec absolvoval třetí operaci pažní kosti, kterou si zlomil v červenci při závodě v Jerezu.

Aktualizace 5. 12.: Ukázalo se, že Márquez měl ve zlomené paži zánět, takže bude muset podstoupit léčbu antibiotiky. Jezdec zatím zůstává v nemocnici.

V polovině července měl Marc Márquez těžký pád při závodě v Jerezu. Jezdec si zlomil pažní kost. Následně absolvoval operaci a hned další týden už byl zpět na dráze. Do druhého závodu v Jerezu nakonec nenastoupil a soustředil se na návrat v Brně. K tomu nakonec nedošlo, protože si jezdec údajně při otevírání okna poškodil destičku, která fixovala zlomenou kost. Podle španělského tisku ovšem k poškození destičky došlo během motokrosového tréninku. Ať už ale došlo k poškození destičky jakkoliv, jisté je, že jezdec pár dní před GP České republiky musel absolvovat další operaci, při níž mu byla poškozená destička vyměněna.

Márquez už se letos na dráhu nevrátí

Márquez už se letos na dráhu nevrátí

Po druhé operaci zlomené kosti se Márquez zatím na dráhu nevrátil. Už v závěru letošní sezóny se hodně spekulovalo o tom, že Márquez pravděpodobně podstoupí či dokonce už podstoupil další operaci. Zlomená kost totiž jezdci špatně srůstala.

Nyní tým Repsol Honda oficiálně potvrdil, že Márquez tento čtvrtek v Madridu podstoupil třetí operaci zlomené kosti. Jezdec byl operován v Madridu. Zákrok provedl tým lékařů ve složení Samuel Antuña, Ignacio Roger de Oña, Juan de Miguel, Aitor Ibarzabal y Andrea García Villanueva. U operace tedy chyběl Dr. Xavier Mir, který Márqueze léčil doposud. Během zákroku byla vyměněna stará fixační destička za novou a zároveň došlo i k umístění kostního štěpu.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře