Marc Márquez má otřes mozku, vynechá GP Algarve

Marc Márquez během víkendového tréninku upadl a má otřes mozku. Z důvodu zranění tedy nebude moci nastoupit do Velké ceny Algarve, která se jede už o tomto víkendu.

Osminásobný šampion Marc Márquez vyhrál dva poslední závody (GP Amerik a GP Emilia-Romagna), třetí výhru v řadě si ovšem nebude moci připsat, protože z důvodu zranění musí vynechat Velkou cenu Algarve, která se koná už o tomto víkendu.

MotoGP: Márquez je znovu králem Austinu

MotoGP: Márquez je znovu králem Austinu

Během příprav na závěrečné podniky letošní sezóny měl Márquez nehodu, při níž si způsobil lehký otřes mozku. K nehodě došlo v sobotu 30. října. Jezdec se ovšem ani po pár dnech domácího odpočinku necítil úplně dobře, proto dnes absolvoval podrobnější lékařskou prohlídku. Lékaři nakonec rozhodli, že z preventivních důvodů bude lepší, když Márquez do závodu v Portimão nenastoupí.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

24. září | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
24. září | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
24. září | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz
24. září | Tatsuki Suzuki se dnes raduje z pole position a kromě toho slaví i své narozeniny... odkaz
24. září | Stále prší... Do akce tedy jako tradičně vstupují kachničky... odkaz