Marc Márquez nenastoupí do závodů v Kataru

Marc Márquez dnes oficiálně potvrdil, že do prvního závodu letošního roku, který se jede už tento týden v Kataru, nenastoupí a stejně tak bude muset vynechat i druhý závod v Kataru.

Stav Marca Márqueze se sice po třetí operaci zlomené pravé pažní kosti vyvíjí dobře, přesto mu však ošetřující lékaři start v Kataru nedoporučili.

Márquez před několika dny absolvoval trénink na minibiku a o něco později se pak v Barceloně svezl i na velké motorce, takže už se začínalo spekulovat o tom, že by mohl zkusit nastoupit do GP Kataru, ale nakonec se tak nestane a zatím stále zůstává nejasné, kdy přesně se Márquez na svou závodní Hondu vrátí. Další kontrolu u lékaře má naplánovanou na 12. dubna, což je až po druhém závodě v Kataru. Mohl by se tedy vrátit při GP Portugalska, ale zatím ani to není jisté.

Šest týdnů po operaci je Márquezův stav uspokojivý

Šest týdnů po operaci je Márquezův stav uspokojivý

„Po poslední kontrole mi tým lékařů doporučil, že nejlepší bude neúčastnit se Velké ceny Kataru a pokračovat dále podle plánu rekonvalescence, kterého jsme se drželi v posledních týdnech,“ prozradil Márquez. „Byl bych rád, kdybych se mohl zúčastnit úvodního závodu mistrovství světa, ale budeme muset pokračovat v práci, abychom se znovu dostali do optimální kondice, které nám umožní vrátit se do hry,“ dodal bývalý šampion.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře