Marc Márquez podstoupí další operaci pravé paže

Osminásobný šampion dnes na mimořádné tiskové konferenci potvrdil, že bude muset na další operaci pravé pažní kosti a ramene.

Od roku 2020 bojuje Marc Márquez se zraněními. Při závodě v Jerezu v roce 2020 si zlomil pravou paži, absolvoval operaci a o pár dnů později už znovu usedl na svůj motocykl, i když tedy přímo do závodu nakonec nenastoupil. Velmi záhy po první operaci následovala druhá operace – destičky, kterými byla zlomenina zpevněna, totiž nevydržely a musely být vyměněny. Koncem roku 2020 musel Márquez na třetí operaci, protože se zlomenina nehojila.

Koncem loňského a začátkem letošního roku Márquez navíc bojoval i s potížemi se zrakem – trpěl diplopií (tj. dvojím viděním).

Márquezovi se vrátila potíž s dvojitým viděním

Márquezovi se vrátila potíž s dvojitým viděním

Letos se mu zatím ani jednou nepodařilo dostat na podium. V trénincích se kvůli zdravotním potížím musí šetřit, aby dokázal odjet závod. V posledních dnech se objevila spekulace, že jezdec bude muset na další operaci, což dnes jezdec a jeho tým potvrdili na mimořádné tiskové konferenci.

Márquez příští týden odjede do Spojených států, kde se podrobí další operaci zraněné pažní kosti a ramene, přičemž zatím není stanoven termín návratu k závodění.

„Bohužel si musím dát pauzu,“ sdělil jezdec. „Po všech těch měsících intenzivní práce s mým novým lékařským týmem v Madridu se můj fyzický stav sice zlepšil a nepohodlí v pravé paži se snížilo natolik, abych mohl závodit, nicméně stále mám značná omezení, která mi nedovolují správně jezdit na motorce a dosahovat cílů, které jsem si vždy stanovil,“ pokračoval Španěl.

„Právě z tohoto důvodu jsem se společně s mým lékařským týmem (Dr. Samuelem Antuñou a Dr. Angelem Cotorrem) a po konzultaci se specialisty z Mayo Clinic rozhodl podstoupit další operaci, abych mohl zlepšit svou pozici na motorce a moci tak jezdit bez současných omezení. Osobně mám maximální motivaci k tomu, abych pokračoval ve své práci a abych znovu jezdil na nejvyšší úrovni,“ sdělil dále Márquez.

Zdroj: Repsol Honda, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře