Marc Márquez

Marc Márquez

Marc Márquez
Marc Márquez
6
Fotogalerie

Marc Márquez se vrací

Po dlouhé přestávce způsobené zraněním paže se Marc Márquez příští týden v Portugalsku opět objeví v sedle svého motocyklu Repsol Honda.

V červenci minulého roku si Marc Márquez zlomil pravou pažní kost, absolvoval operaci a za pár dnů byl zpátky v sedle motocyklu a intenzivně pracoval na rehabilitaci, což se mu ovšem nakonec vůbec nevyplatilo. Destička, která fixovala zlomenou kost, takhle velkou zátěž nevydržela. Márquez tedy krátce po první operaci musel podstoupit další zákrok.

Po druhé operaci se Márquezův stav nezlepšoval podle plánu, jezdec nakonec musel vynechat celou sezónu 2020. V prosinci pak musel podstoupit další operaci. Zjistilo se, že bývalý šampion má v kosti infekci, kvůli níž se zlomenina nehojí. Následovala tedy léčba speciálními antibiotiky. Od poslední operace už se Márquezův stav vyvíjí dobře. Španěl už před pár týdny absolvoval jízdu na minibiku a následně i na velkém motocyklu. Už se dokonce hovořilo o tom, že by Marc Márquez mohl nastoupit už do závodů v Kataru, což se nakonec nestalo, protože lékaři mu tehdy ještě návrat k závodění nedoporučili.

Teď Márquez absolvoval další kontrolu u lékaře a vzhledem k tomu, že se vše vyvíjí velmi dobře, dostal od lékařů svolení k návratu na závodní dráhu. Příští týden se jede Velká cena Portugalska a tam už Marc Márquez nebude chybět. O Márquezově návratu dnes informoval jeho tým a také sám jezdec se touto zprávou hned pochlubil na sociálních sítích.

Zdroj: boxrepsol.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud