Marc Márquez testoval v italském Mugellu

Španěl testoval v Itálii dva dny, kde zkoušeli nová nastavení jeho motocyklu Suter a přitom si stačil zajet kolo s rychlejším časem než loni stačilo v italské Grand Prix na pole position.

Tým Catalunya Caixa Repsol zamířil do Toskánska rovnou po deštivém víkendu v Británii a na novém povrchu italského okruhu testovali od středy do čtvrtku. Počasí představovalo vítanou změnu, protože bylo teplo a tým díky tomu dokázal vyzkoušet vše, co měli v plánu.

Během dvou dnů Márquez zvládl přes sto kol s nejlepším časem 1´54,8 sekundy. Dá se tedy soudit, že po zdravotní stránce už je v pořádku, protože pádem v závodu Moto2 si na okruhu v Silverstonu bolestivě narazil pravé koleno a zápěstí.

Cílem dvoudenního testu bylo zlepšit Márquzův kontakt s motocyklem a najít stálou závodní rychlost na náročné dráze toskánského okruhu. Tým má nyní k dispozici důležitá data, která využijí v průběhu italského závodního víkendu, který je na programu už za dva týdny.

„V posledních dvou dnech jsme vyzkoušeli spoustu věcí ve snaze najít to správné nastavení pro závod, který tu pojedeme za dva týdny,“ řekl Marc Márquez. „Prověřili jsme různé varianty a  potom, co tým odvedl skvělou práci, byl můj kontakt s motocyklem dobrý.“

„Dva dny testování byly velmi důležité pro další závody, protože mi umožnily nashromáždit další kilometry v sedle motocyklu a zdokonalit se v jízdě. Tým pracoval velmi tvrdě a já se už teď těším na další závod v Assenu,“ uvedl Márquez, jemuž v průběžném hodnocení šampionátu patří osmá příčka.

17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.