Marc Márquez v Indianapolisu pojede

V úterý absolvoval na klinice v Barceloně jezdec týmu Red Bull Ajo Motorsport vyšetření levého ramene, které si vykloubil pádem na okruhu v Brně.

Márquez podstoupil vyšetření na univerzitní klinice Dexeus, kde se podrobil několika testům včetně magnetické rezonance, které měly určit rozsah jeho zranění z tréninku na Velkou cenu České republiky.

Před letní přestávkou Španěl v nejnižší kubatuře do 125ccm dominoval pěti vítězstvími v řadě a přes zranění nakonec do závodu v České republice nastoupil. V kvalifikaci zajel čtvrtý čas a nedělní klání ukončil jako sedmý v pořadí.

Sedmnáctiletý Márquez v Barceloně navštívil Dr. Xaviera Mira, který má s jezdci motocyklového šampionátu velké zkušenosti a ten u Španěla diagnostikoval vymknutou levou lopatku. „Při takovém zranění můžu okamžitě zahájit léčbu spolu s elektroterapií,“ uvedl Márquez na svém blogu.

„Jsem v dobrých rukou a věřím, že se pro závod v Indianapolisu dokážu ještě zlepšit, i když je jasné, že tam nepřijedu v stoprocentním stavu. Ve Spojených státech si znovu vytrpím svoje, ale uvažuji že tam pojedu, abych získal maximum možných bodů, zatímco budu pokračovat v léčbě.“

Marc Márquez po devíti závodech sezony vede tabulku průběžného hodnocení třídy do 125ccm se sto šedesáti šesti body a na druhého Pola Espargara má náskok patnácti bodů.


27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz