Marco Melandri bude v roce 2009 závodit s Hayate Racing

Zatím nic nepodepsal, ale vedení Kawasaki už své stanovisko sdělil.
Tři dny po skončení druhého předsezonního testu v Kataru se Marco Melandri rozhodl pokračovat v přípravě na letošní sezónu a rovněž tak letos závodit v barvách týmu Hayate Racing.

Melandrimu patřila závěrečný den v Kataru poslední, sedmnáctá pozice, ale jak prozradil Motorcycle News jeho manažer Alberto Vergani, italský jezdec už informoval vedení Kawasaki o svém rozhodnutí pokračovat v sezoně 2009.

Italský jezdec totiž předem avizoval, že pokud nebude mít příležitost vyzkoušet potenciál nového modelu Kawasaki ZX-RR, nebude vůbec uvažovat o jejich společné budoucnosti. Teď to vypadá, že je po první zkušenosti dostatečně spokojený.

Na Melandriho rozhodnutí měla vliv i ta skutečnost, že nechtěl zůstat mimo kolotoč závodů MotoGP a rovněž tak si může vybudovat lepší výchozí pozici pro vyjednávání kontraktu v roce 2010.

To co Melandriho trápilo nejvíc je téměř neexistující vývoj motocyklu během sezony. Kawasaki je rozhodnuta zaměřit se výhradně na údržbu motorů a výrobu existujících náhradních dílů než jejich aktualizovaných ekvivalentů.

Alberto Varga, který bude mít v příštích dnech plné ruce práce s detaily nové Melandriho smlouvy v rozhovoru pro Motorcycle News uvedl: „Marco bude dále závodit. Dneska se rozhodl, že bude pokračovat. Testoval motocykl v Kataru a řekl, že nový motocykl není tak špatný. Pokud se podaří vyřešit problém se zadní přilnavostí pak věří, že může být celkem rozumně konkurenceschopný.“

„Rozhodl se závodit, protože měl pocit, že být mimo šampionát jeden celý rok by bylo až příliš těžké,“ uvedl Varga na otázku proč se Melandri rozhodl pokračovat dál s Kawasaki. „Třebaže motocykl nebude na nejvyšší úrovni, je pro něho nejlepší pokračovat a přinejmenším to zkusit než jen sedět doma.“

„Po Kataru strávil několik dní rozhodováním. Zatím nic nepodepsal, ale pokračovat bude. Není tam žádná jiná alternativa, takže to musí zkusit,“ řekl Verdani.

Vergani v rozhovoru dále uvedl, že Marco Melandri nemá žádné iluze o vývojové podpoře ze strany Kawasaki, která bude během letošní sezony minimální a soustředí se zejména na technickou podporu v údržbě motocyklu.

„Je si vědom situace. Ví, že bude muset čelit potížím. Bude to velmi náročná sezona, ale člověk nikdy neví. V Kataru bylo během testu určité povzbuzení, takže možná může překvapit i v nějakých závodech. Řekl, že motocykl je lepší než ten z roku 2008,“ uvedl závěrem manažer Marca Melandriho Alberto Vergani.
23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz