Marco Melandri dokázal v Japonsku skvěle zabodovat

Ital je po roce opět v pozici, kdy dokáže bojovat s nejlepšími.
Po roce stráveném u tovární Ducati a nesnázích spojených na začátku roku s odchodem Kawasaki z MotoGP je Marco Melandri pořád stejně usměvavým a stejně talentovaným jezdcem, jakým býval v předchozích letech.

Velmi dobrý výkon předvedl už v prvním podniku sezony v Kataru, ale tam byl v jedné ze zatáček dlouhý a to se projevilo i na jeho konečné pozici, ale v Japonsku Ital držel otěže své Kawasaki pevně ve svých rukách a dovedl ji do cíle na skvělém šestém místě.

Málokdo asi předpokládal, že jezdec soukromého týmu Hayate Racing, který minimálně testoval v předsezonní přípravě a stejně tak naposledy v Japonsku, bude mít nějaký nárok na dobrý výsledek, ale opak byl pravdou.

Když Marco Melandri řekl před začátkém sezony, že nemá co ztratit, tak to myslel doslova a do písmene, protože svou jezdeckou čest si svým výkonem v Japonsku obhájil a pokud bude pokračovat ve stejném duchu, můžeme se ještě dočkat překvapení.

„Může to být výchozí pozice pro něco dobrého,“ řekl Melandri v Japonsku. „Odstartoval jsem dobře a když Dovozioso chyboval, předjel jsem ho. Věděl jsem, že nemám rychlost, jak vedoucí tři jezdci, ale byli jsme konzistentní a rozhodně zajeli dobrý závod.“

Během závodu v Japonsku se Melandrimu naskytla šance, kterou aspoň v minulém roce, jako jezdec Ducati neznal. „Byla to skvělá zábava bojovat s nejlepšími jezdci a předjíždění Stonera bylo pro mě velkou satisfakcí,“ řekl italský závodník týmu Hayate Racing.

Melandriho výkon v Japonsku rovněž zapůsobil na jeho šéfa mechaniků Andrea Dosoliho, který uvedl: „Marco velmi dobře odstartoval a měl velmi dobrý kontakt s motocyklem. Měli jsme velmi málo času na dráze, ale výhodou pro nás je Marco, který je velmi dobrým jezdcem a je to někdo, kdo nám pomáhá v hledání toho správného nastavení,“ uvedl Dosoli.