Mariňelarena již nebude závodit

Alex Mariňelarena, který měl loni v únoru při testech těžkou nehodu, se sice zotavil, ale závodit již nebude.

Loni koncem února se Alex Mariñelarena připravoval na svou první kompletní sezónu ve světovém šampionátu třídy  Moto2, při testech na okruhu Paul Ricard (ve Francii) se však těžce zranil. Při nehodě narazil hlavou do zdi. Dokázal ještě komunikovat s lékaři, ale pak ztratil vědomí. Při následném vyšetření mu byla objevena krevní sraženina v hlavě. Několik dní musel být v umělém spánku.

Moto2: Mariñelarena letos závodit nebude

Po nehodě se Španěl dobře zotavoval. Již brzy se jevilo jako velmi pravděpodobné, že nebude mít žádné trvalé následky a existovala i naděje, že by Mariñelarena mohl znovu závodit. Velmi si to přál. Počítal i s tím, že bude muset znovu jezdit nižší kategorie.

Nyní může Mariñelarena vést normální život, ale nedokáže řídit motocykl na takové úrovni, aby mohl závodit, proto byl třiadvacetiletý závodník donucen ukončit svou závodní kariéru.