Marinelli Snipers Team rozvázal smlouvu s Fenatim

Romano Fenati včera během závodu zatahal za brzdovou páčku Stefana Manziho. Obdržel černou vlajku a zákaz startu v příštích dvou závodech. Tým Marinelli Snipers s ním rozvázal smlouvu.
Marinelli Snipers Team rozvázal smlouvu s Fenatim

Během včerejšího závodu třídy Moto2 spolu hodně tvrdě bojovali Stefano Manzi a Romano Fenati. Stefano Manzi při snahách o předjetí Fenatiho zavinil, že oba vyjeli mimo dráhu. Manzi za tento incident obdržel trest v podobě odsunu o šest míst vzad na startu příštího závodu.

Nicméně výjezdem mimo dráhu boj mezi Manzim a Fenatim neskončil. O něco později Fenati na rovince zatahal za Manziho brzdu a jen náhodou nedošlo k dramatickému pádu. Manzi pak tedy nakonec stejně upadl, ale až o několik zatáček později, tedy ne přímým následkem zatahání za brzdu ze strany Fenatiho.

Závod Moto2 v Misanu 

Závod Moto2 v Misanu 

Romano Fenati byl za tento incident vyloučen ze včerejšího závodu a dodatečně dostal i trest v podobě zákazu startu v dalších dvou závodech.

Na Fenatiho čin reagoval i jeho tým a to tak, že s jezdcem rozvázal smlouvu.

„Marinelli Snipers Team rozvazuje smlouvu s Romanem Fenatim z důvodu z důvodu nesportovního a nebezpečného chování, které netvoří dobrý obraz,“ stojí v tiskové zprávě týmu. „S velkou lítostí musíme oznámit, že jeho čin ohrozil život jiného jezdce a v žádném případě pro něj nelze nalézt omluvu. Jezdec tedy od této chvíle přestane jezdit pro tým Marinelli Snipers,“ píše se dále ve zprávě.

Příští rok měl Romano Fenati jezdit u týmu MV Agusta Forward Racing. Tento tým ovšem po výše zmíněném incidentu s Fenatim již nepočítá.

Zdroj: Marinelli Snipers

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. května | Zemřel bývalý motocyklový závodník Bohumil Staša. Bylo mu 75 let.
22. května | Dnes jsou to dva roky, co zemřel Nicky Hayden. odkaz
19. května | Mir a Abraham upadli už v zahřívacím kole. odkaz
19. května | Poprvé od Japonska 2017 vítězí Alex Márquez. odkaz
19. května | Odendaal musel po pádu na kontrolu do zdravotního střediska. odkaz