Marini pojede příští rok v MotoGP u jednoho týmu s Bastianinim

Luca Marini, který je aktuálně třetím mužem průběžného pořadí šampionátu třídy Moto2, se příští rok posune o třídu výše.
Marini pojede příští rok v MotoGP u jednoho týmu s Bastianinim

Už před několika týdny bylo oficiálně oznámeno, že jeden z motocyklů satelitního týmu Ducati bude sedlat Enea Bastianini a zároveň bylo oznámeno i to, že Johann Zarco se přesune do týmu Pramac Racing, v němž bude závodit spolu s Jorge Martinem a z týmu Pramac Racing se k tovární Ducati posune kromě Millera i Bagnaia.

Dnes bylo vydáno další oficiální oznámení, které potvrzuje, že ve struktuře týmu Esponsorama Racing v barvách Sky Racing VR46 pojede příští rok Luca Marini, který je třetím mužem průběžného šampionátu třídy Moto2. U týmu Sky Racing VR46 ve třídě Moto2 Mariniho nahradí Vietti.

Bagnaia pojede příští rok u tovární Ducati, Zarco a Martin u Pramacu

Bagnaia pojede příští rok u tovární Ducati, Zarco a Martin u Pramacu

Mariniho týmovým kolegou bude v příští sezóně právě výše zmíněný Enea Bastianini. Pro Tita Rabata, který letos jezdí u týmu spolu se Zarcem, tedy už místo nezbude. Bývalý šampion třídy Moto2 zatím neoznámil, kam po této sezóně zamíří, ale spekuluje se o tom, že by mohl jít do WSBK.

Luca Marini je polovičním bratrem Valentina Rossiho, takže v příštím roce uvidíme na startovním roštu třídy MotoGP hned tři bratrské dvojice – kromě právě zmíněných Mariniho a Rossiho to budou i bratři Espargarovi a bratři Márquezovi.

„Závodit v MotoGP je snem každého jezdce. A mít tuto skvělou příležitost spolu s týmem Sky Racing Team VR46, Esponsorama Racing a Ducati je ještě lepší,“ prohlásil Luca Marini při příležitosti svého přestupu do královské kubatury.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz