Marlboro chce sponzorovat Yamahu výměnou za M1 pro Rossiho

Budoucnost a umístění Valentina Rossiho v roce 2013 má předpoklady stát se seriálem století. Když přišlo Audi, nový majitel Ducati, začalo to vypadat, že Valentinova budoucnost dostává jasnější obrysy. Nyní se je tu další varianta, která by znamenala nečekaný obrat v budoucnosti velkého šampióna.
Marlboro chce sponzorovat Yamahu výměnou za M1 pro Rossiho

Phillip Morris, nadnárodní tabákový sponzor, a to prostřednictvím své značky Marlboro, se momentálně rozhoduje o budoucnosti. Minulý víkend byl v Mugellu viceprezident pro globální komunikaci a propagaci Phillip Morris International, Maurizio Arrivebene, muž, který řídí sponzoring značky Marlboro po celém světě, mimo jiné Ferrari a Ducati.

Arrivabene měl během italské GP domluveno řadu setkání. Mimo jiné se setkal s Valentinem Rossim, Carmelo Ezpeletou, výkonný ředitel společnosti Dorna. Jediným tématem byla budoucnost pilota a hledání nejvhodnější varianty, jak poskytnout devítinásobnému mistru světa konkurenceschopný stroj, se kterým by byl schopen bojovat o vítězství.

Příslib Audi, který dostal Valentino během návštěvy Ruperta Stadlera (generální ředitel společnosti Audi), na Sachsenringu před deseti dny, na první pohled vypadal, že Rossiho velice zaujal.

V Italském Mugellu v pátek prohlašoval, že je spokojený s plány Audi, ale nesmíme zapomenout na jeho další slova. „Musíme hovořit zatím o možnosti obnovy smlouvy. Doufám, že příchod Audi pomůže zlepšit situaci. Určitě to nebude jednoduché. bylo by to potřeba rychle, protože s továrnou na tom pracujeme už rok a půl a zatím žádné velké pokroky nejsou.“

Klepněte pro větší obrázek

Ano, to co Valentino upřednostňuje je čas. Není pochyb, že Audi je schopné postavit konkurenceschopný stroj, ale bude to brzy? Pro příští sezónu? Vale chce vyhrávat co nejdříve, chce Yamahu.

A to je oč tu běží. Phillip Morris zastoupený panem Arrivabenem, se v pátek večer setkal s Valentino Rossim. Oba jsou léta dobří přátelé, které se navíc prohloubilo, když Rossi přišel k Ducati, kde je Marlboro sponzorem. Arivabene poslouchal Valentina a následně zprostředkoval jeho pocity. Podle Rossiho není Ducati schopná pro něj postavit konkurenceschopný stroj, prakticky žádná komunikace mezi ním a vedením italské značky, a že je jeho přáním jezdit na Yamaze.

V sobotu se Arrivabene sešel s Carmelo Ezpeletou. Schůzka trvala dvě hodiny. Zvyšuje se tak možnost, že Marlboro nabídlo být opět hlavím sponzorem Yamahy, potažmo jezdců Valentina Rossiho a Jorgeho Lorenza.

Ezpeleta ví, že pohyb tohoto kalibru může být komerčně velká rána, ale také ví, že pokud odejde tým Marlboro Ducati, nyní ve vlastnictví Audi, může to být konec Ducati v MotoGP a to pro něj může být velice znepokojující.

Klepněte pro větší obrázek

Marlboro ví, že Yamaha Rossiho nepotřebuje, ale zoufale hledá sponzora. Vztah, který by vznikl, by nebyl až tak nový, protože v éře, kdy jezdili Rainey, Checa a Biaggi u tří ladiček, tak nosili červenou a bílou barvu slavné cigaretové krabičky. Co by z toho měla Yamaha? Za prvé, získá silného hlavního sponzora. Pokud by Rossi vyhrával na Yamaze, tak se ukáže, že je důležitější motorka než pilot. Pokud Rossi naopak nedokáže vítězit s M1, potvrdí jejich volbu vzít do týmu Lorenza místo Valeho, jako správnou. A také by možná v médiích bez problému srazili slogan Repsol Hondy, kolem svého nového jezdce pro rok 2013, Marquez-Pedrosa se rovná „tým snů“. Yamaha nemůže prohrát.

zdroj: motocuatro.com


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.