Márquez by v Jerezu rád vyrovnal Rossiho z hlediska počtu pole position

Marc Márquez přijíždí do Jerezu s cílem vyrovnat Valentina Rossiho z hlediska počtu pole position v královské kubatuře.
Márquez by v Jerezu rád vyrovnal Rossiho z hlediska počtu pole position

Před necelými třemi týdny vybojoval Marc Márquez pole position v Austinu. Byla to jeho 54. pole position v královské kubatuře. V Jerezu by Márquez rád přidal další pole position, čímž by vyrovnal Valentina Rossiho. Absolutní rekord v počtu pole position (zatím) drží Mick Doohan, který jich posbíral celkem 58.

MotoGP: Pro španělskou výhru si dojel Márquez

MotoGP: Pro španělskou výhru si dojel Márquez

Zda se mu to opravdu podaří, zjistíme už tuto sobotu. Jisté ovšem je, že to nebude mít úplně jednoduché, šampionát je totiž nyní velmi vyrovnaný a navíc Jerez (na rozdíl například od Austinu) nepatří k okruhům, na nichž by Márquez sbíral jednu pole position za druhou.  V Jerezu se Márquez naposledy vydával z pole position v roce 2014, přesto však má úřadující šampion na okruh v Jerezu i mnoho dobrých vzpomínek. Od roku 2012 včetně se totiž Márquez v Jerezu vždy dostal na podium.

Navíc má Márquez k okruhu v Jerezu speciální vztah: „Jerez je vždy speciálním závodem, protože je to první evropský závod a navíc tam máme hodně podpory od španělských fanoušků,“ řekl Márquez, který by právě v Jerezu rád získal svou 55. pole position.

Zdroj: motogp.com, foto: Box Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz