Márquez by v Jerezu rád vyrovnal Rossiho z hlediska počtu pole position

Marc Márquez přijíždí do Jerezu s cílem vyrovnat Valentina Rossiho z hlediska počtu pole position v královské kubatuře.
Márquez by v Jerezu rád vyrovnal Rossiho z hlediska počtu pole position

Před necelými třemi týdny vybojoval Marc Márquez pole position v Austinu. Byla to jeho 54. pole position v královské kubatuře. V Jerezu by Márquez rád přidal další pole position, čímž by vyrovnal Valentina Rossiho. Absolutní rekord v počtu pole position (zatím) drží Mick Doohan, který jich posbíral celkem 58.

MotoGP: Pro španělskou výhru si dojel Márquez

MotoGP: Pro španělskou výhru si dojel Márquez

Zda se mu to opravdu podaří, zjistíme už tuto sobotu. Jisté ovšem je, že to nebude mít úplně jednoduché, šampionát je totiž nyní velmi vyrovnaný a navíc Jerez (na rozdíl například od Austinu) nepatří k okruhům, na nichž by Márquez sbíral jednu pole position za druhou.  V Jerezu se Márquez naposledy vydával z pole position v roce 2014, přesto však má úřadující šampion na okruh v Jerezu i mnoho dobrých vzpomínek. Od roku 2012 včetně se totiž Márquez v Jerezu vždy dostal na podium.

Navíc má Márquez k okruhu v Jerezu speciální vztah: „Jerez je vždy speciálním závodem, protože je to první evropský závod a navíc tam máme hodně podpory od španělských fanoušků,“ řekl Márquez, který by právě v Jerezu rád získal svou 55. pole position.

Zdroj: motogp.com, foto: Box Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz