Foto: Archiv
7
Fotogalerie

Márquez byl propuštěn z nemocnice

Marc Márquez začátkem prosince absolvoval třetí operaci zlomené paže. O víkendu již byl propuštěn z nemocnice.

Marc Márquez si v červenci v Jerezu zlomil pravou paži. První operaci absolvoval krátce po nehodě. Pár dnů po operaci byl už opět zpátky v sedle motocyklu a připravoval se na další závody, jenže destička, jíž byla zlomená kost fixována, se poškodila. Márquez tedy musel na další operaci. Kost ovšem nesrůstala. Do konce sezóny 2020 už se Márquez na dráhu nevrátil.

Začátkem prosince nakonec musel absolvovat třetí operaci. Tentokrát byl jezdec operován v Madridu bez přítomnosti Dr. Xaviera Mira, který Márqueze léčil doposud.

Během operace se zjistilo, že jezdec má ve zraněné paži infekci, proto hned v nemocnici dostal speciální antibiotickou léčbu.

V tuto chvíli už Márquez pokračuje v rekonvalescenci doma. O víkendu už byl totiž propuštěn z nemocnice. Sám o tom informoval na sociálních sítích.

Doma bude Márquez nadále užívat antibiotika. Paži bude muset mít ještě několik týdnů v klidu. Poté bude moci zahájit rehabilitaci. Přesný termín, kdy bude Márquez moci znovu závodit, zatím zůstává nejistý. Záleží na tom, jak se podaří zvládnout infekci. Nicméně dle španělského tisku to vypadá, že i v případě, že všechno půjde dobře, vrátí se Márquez nejdříve začátkem léta.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Lukasz Swiderek

Doporučujeme

Články odjinud