Márquez byl úspěšně operován, pojede už při GP Andalusie - aktualizace 3

Marc Márquez podstoupil úspěšnou operaci zlomené pažní kosti. Radiální nerv naštěstí porušen nebyl. Původně se počítalo s tím, že úřadující šampion závod v Jerezu vynechá a vrátí se nejdříve v Brně. Dle nových informací ovšem Márquez míří do Jerezu a pokusí se závodit už teď.

Aktualizace 3: Márquez dostal od lékařů svolení k účasti na GP Andalusie.

Aktualizace 2: Honda potvrdila, že Márquez opravdu míří do Jerezu a pokusí se závodit.

Aktualizace: Dle nejnovějších informací serveru elperiodico.com je na tom Márquez mnohem lépe, než to původně vypadalo. Dokonce ani není vyloučeno, že by mohl zkusit jet už o tomto víkendu v Andalusii.

Marc Márquez v úvodu prvního závodu letošního roku vyjel mimo trať poté, co se mu podařilo odvrátit téměř jistý pád. Následně předvedl stíhací jízdu, jenže těsně před koncem skončil na zemi v divokých kotrmelcích a pravděpodobně náraz od pneumatiky mu zlomil pravou pažní kost.

Bezprostředně po nehodě panovala obava, že by jezdec mohl mít poškozený radiální nerv, což se ale naštěstí nepotvrdilo.

Marc Márquez má zlomenou pažní kost (+video z nehody)

Marc Márquez má zlomenou pažní kost (+video z nehody)

Dnes Márquez v Barceloně absolvoval úspěšnou operaci. Jezdec bude muset zůstat v nemocnici po dobu 48 hodin.

Pokud vše půjde dobře, mohl by se Marc Márquez vrátit na závod v Brně. V Jerezu tedy určitě nepojede. Tým Repsol Honda nebude povolávat náhradníka. Pojede jenom Alex Márquez.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr. a youtube

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz