Márquez dostal od lékaře povolení k účasti na testu v Sepangu

Tým Repsol Honda oznámil, že Marc Márquez už se po zranění očního nervu může vrátit do sedla motocyklu MotoGP.

Koncem října loňského roku měl Marc Márquez nehodu při tréninku a poranil si oční nerv. Musel vynechat poslední dva závody loňské sezóny a vůbec nebylo jisté, kdy či zda vůbec se bude moci vrátit zpátky k závodění.

Nebylo to poprvé, kdy si Márquez oční nerv v pravém oku poranil. Se stejným zraněním bojoval už před deseti lety. Tehdy jeho problém vyřešila až operace. Tentokrát lékaři zvolili konzervativní léčbu. Bývalý šampion v průběhu zimy docházel na pravidelné kontroly.

Márquez se poprvé od loňského zranění očního nervu svezl na závodním okruhu

Márquez se poprvé od loňského zranění očního nervu svezl na závodním okruhu

V polovině letošního ledna už byl Márquezův stav natolik dobrý, že mu lékaři povolili jízdu na motokrosovém stroji a následně i test na závodním okruhu. V nedávno minulých dnech tedy Španěl testoval stroj Honda RC213V-S v Portimao a o něco později pak také Hondu CBR600RR v Aragonii.

V pondělí 24. ledna 2022 absolvoval Márquez další kontrolu u očního lékaře a ten potvrdil, že jezdcův zdravotní stav již umožňuje návrat do sedla stroje MotoGP. Nic tedy nebrání tomu, aby osminásobný šampion zamířil do Sepangu, kde se začátkem února koná první předsezónní test letošního roku.

Zdroj: Box Repsol, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře