Márquez nenastoupí ani do závodu v Austinu - aktualizováno

Márquez nenastoupí ani do závodu v Austinu - aktualizováno

Marc Márquez musel kvůli zranění ruky vynechat závod v Argentině a nyní už je jisté, že nepojede ani tento týden v Austinu.

Aktualizace: Márqueze v Austinu nahradí Stefan Bradl.

Bývalý šampion Marc Márquez se zranil při Velké ceně Portugalska. Jednalo se o zlomeninu první záprstní kosti pravé ruky. Bezprostředně po nehodě byl jezdec operován. Operace dopadla dobře. Márquez je nyní v procesu zotavování. Kvůli zranění už musel vynechat závod v Argentině a nyní už je jisté i to, že nepojede ani v Austinu. Informaci dnes potvrdil jeho tým Repsol Honda.

V tiskové zprávě týmu se píše: „Marc Márquez a jeho lékařský tým pod vedením Dr. Ignacia Rogera de Oña z nemocnice Ruber Internacional Hospital v Madridu po posledním CT vyšetření potvrdili, že první záprstní kost je stále v procesu hojení. Po projednání s týmem Repsol Honda a HRC se všichni zúčastnění rozhodli nechat zranění plně zahojit a vyhnout se jakémukoli zbytečnému riziku. Márquez tedy bude nadále doma pokračovat ve svém rehabilitačním programu, aby se co nejdříve vrátil do plné kondice.“

Márquezovým cílem je nyní zotavit se tak, aby byl zpátky v sedle koncem tohoto měsíce, kdy se jede Velká cena Španělska, což je jeho domácí závod.

Zdroj a foto: Box Repsol

Doporučujeme

Články odjinud