Márquez nepojede ani ve Valencii, vrátil se mu problém s dvojím viděním

Marc Márquez nenastoupí ani do závodu ve Valencii. Po nehodě, kterou měl před několika dny, se mu vrátil problém s dvojím viděním. Podobnou potíž měl Márquez už před deseti lety.

V sobotu 30. října měl Marc Márquez nehodu během tréninku. Krátce po nehodě se v oficiální zprávě od týmu Repsol Honda hovořilo pouze o lehčím otřesu mozku. Během závodního víkendu v Portugalsku se pak v paddocku MotoGP hodně spekulovalo o tom, že otřes mozku pravděpodobně nebude jediným důvodem Márquezovy absence v závodě.

Marc Márquez má otřes mozku, vynechá GP Algarve

Marc Márquez má otřes mozku, vynechá GP Algarve

Tento týden Márquezův tým zveřejnil zprávu, v níž se píše, že si Márquez obnovil problém s dvojím viděním. Tato potíž Španěla trápila už v roce 2011 po nehodě v Sepangu.

Bývalý šampion nakonec nenastoupí ani do závodu ve Valencii a nezúčastní se ani posezónních testů, které jsou v plánu na 18. a 19. listopadu.

Včera totiž Márquez navštívil očního lékaře v Barceloně. Doktor Sanchez Dalmau potvrdil, že Márquez má ochrnutý čtvrtý nerv pravého oka. Jedná se o tentýž nerv, který už měl Márquez poškozený právě před deseti lety. Tehdy nakonec Márquezův problém vyřešila operace. Nyní lékaři zatím zvolili konzervativní léčbu a pravidelné kontroly.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

24. září | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
24. září | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
24. září | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz
24. září | Tatsuki Suzuki se dnes raduje z pole position a kromě toho slaví i své narozeniny... odkaz
24. září | Stále prší... Do akce tedy jako tradičně vstupují kachničky... odkaz