Márquez oznámil prodloužení smlouvy: S Hondou zůstane ještě minimálně další čtyři roky

Marc Márquez a Honda Racing Corporation oznámili, že se dohodli na prodloužení smlouvy. Jejich spolupráce bude po konci této sezóny trvat ještě minimálně další čtyři roky.

Současnou smlouva mezi Marcem Márquezem a Honda Racing Corporation platí do konce letošního roku. Dnes bylo oficiálně oznámeno, že se jezdec a tým domluvili na prodloužení smlouvy o další čtyři roky. Marc Márquez tedy u Hondy zůstane minimálně do konce roku 2024.

Obvykle se smlouvy mezi jezdcem a týmem uzavírají na jeden až dva roky. Smlouva na čtyři roky je tedy v motorsportu spíše výjimečná, ale v případě Marca Márqueze a Hondy, je docela logická. Společně totiž získali šest titulů v šampionátu jezdců, 56 vítězství, 95 umístění na stupních vítězů a 62 startů z pole position. Márquez jezdí pro tým Repsol Honda v MotoGP od roku 2013, přičemž hned v prvním roce se stal šampionem.

MotoGP: Márquez uzavřel letošní sezónu vítězstvím

MotoGP: Márquez uzavřel letošní sezónu vítězstvím

„Jsem velmi hrdý na to, že můžu oznámit prodloužení s Honda Racing Corporation na další čtyři roky,“ sdělil Márquez. „Honda mi v roce 2013 umožnila vstoupit do MotoGP s tovární motorkou. Od prvního roku jsme spolu sbírali úspěchy. Jsem nesmírně rád, že patřím do rodiny Hondy,“ řekl Márquez dále.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz