Márquez oznámil prodloužení smlouvy: S Hondou zůstane ještě minimálně další čtyři roky

Marc Márquez a Honda Racing Corporation oznámili, že se dohodli na prodloužení smlouvy. Jejich spolupráce bude po konci této sezóny trvat ještě minimálně další čtyři roky.

Současnou smlouva mezi Marcem Márquezem a Honda Racing Corporation platí do konce letošního roku. Dnes bylo oficiálně oznámeno, že se jezdec a tým domluvili na prodloužení smlouvy o další čtyři roky. Marc Márquez tedy u Hondy zůstane minimálně do konce roku 2024.

Obvykle se smlouvy mezi jezdcem a týmem uzavírají na jeden až dva roky. Smlouva na čtyři roky je tedy v motorsportu spíše výjimečná, ale v případě Marca Márqueze a Hondy, je docela logická. Společně totiž získali šest titulů v šampionátu jezdců, 56 vítězství, 95 umístění na stupních vítězů a 62 startů z pole position. Márquez jezdí pro tým Repsol Honda v MotoGP od roku 2013, přičemž hned v prvním roce se stal šampionem.

MotoGP: Márquez uzavřel letošní sezónu vítězstvím

MotoGP: Márquez uzavřel letošní sezónu vítězstvím

„Jsem velmi hrdý na to, že můžu oznámit prodloužení s Honda Racing Corporation na další čtyři roky,“ sdělil Márquez. „Honda mi v roce 2013 umožnila vstoupit do MotoGP s tovární motorkou. Od prvního roku jsme spolu sbírali úspěchy. Jsem nesmírně rád, že patřím do rodiny Hondy,“ řekl Márquez dále.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.