Márquez oznámil prodloužení smlouvy: S Hondou zůstane ještě minimálně další čtyři roky

Marc Márquez a Honda Racing Corporation oznámili, že se dohodli na prodloužení smlouvy. Jejich spolupráce bude po konci této sezóny trvat ještě minimálně další čtyři roky.

Současnou smlouva mezi Marcem Márquezem a Honda Racing Corporation platí do konce letošního roku. Dnes bylo oficiálně oznámeno, že se jezdec a tým domluvili na prodloužení smlouvy o další čtyři roky. Marc Márquez tedy u Hondy zůstane minimálně do konce roku 2024.

Obvykle se smlouvy mezi jezdcem a týmem uzavírají na jeden až dva roky. Smlouva na čtyři roky je tedy v motorsportu spíše výjimečná, ale v případě Marca Márqueze a Hondy, je docela logická. Společně totiž získali šest titulů v šampionátu jezdců, 56 vítězství, 95 umístění na stupních vítězů a 62 startů z pole position. Márquez jezdí pro tým Repsol Honda v MotoGP od roku 2013, přičemž hned v prvním roce se stal šampionem.

MotoGP: Márquez uzavřel letošní sezónu vítězstvím

MotoGP: Márquez uzavřel letošní sezónu vítězstvím

„Jsem velmi hrdý na to, že můžu oznámit prodloužení s Honda Racing Corporation na další čtyři roky,“ sdělil Márquez. „Honda mi v roce 2013 umožnila vstoupit do MotoGP s tovární motorkou. Od prvního roku jsme spolu sbírali úspěchy. Jsem nesmírně rád, že patřím do rodiny Hondy,“ řekl Márquez dále.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16:17 | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.
16:09 | A je tu opět červená vlajka. Sam Lowes upadl v témže místě jako o něco dříve Edgar Pons. Lowes je naštěstí také v pořádku, ale dráha je opět znečištěna.
15:58 | Dráhu se podařilo poměrně rychle vyčistit, takže přerušení nebylo nijak dlouhé.
15:51 | Edgar Pons po svém pádu varoval soupeře před motocyklem ležícím na dráze. odkaz
15:49 | Trénink třídy Moto2 byl přerušen kvůli nečistotách na dráze, které se tam dostaly po pádu Edgara Ponse. Jezdec je v pořádku. odkaz