Márquez se nevrátí ani na první závod ve Valencii

V tuto chvíli už je jisté, že zraněný Marc Márquez nenastoupí ani do GP Evropy, která se jede tento týden ve Valencii.

V červenci si Marc Márquez při závodě v Jerezu zlomil pravou paži. Absolvoval operaci, při níž mu byla zlomená kost fixována destičkou. Hned o pár dnů později se Márquez vrátil do sedla motocyklu, ale o něco později musel absolvovat další operaci, protože destička fixující zlomenou kost se poškodila. Dle španělského tisku údajně Márquez absolvoval později ještě třetí operaci, ale to Honda vyvrátila.

Marc Márquez bude mimo hru minimálně dva až tři měsíce

Marc Márquez bude mimo hru minimálně dva až tři měsíce

Nyní je každopádně jisté, že Marc Márquez nenastoupí do GP Evropy, která se jede už tento týden ve Valencii. Opět místo něj pojede Stefan Bradl, který během závodů v Aragonii prohlásil, že dokončí letošní sezónu místo Márqueze, nicméně oficiálně potvrzeno to (zatím) nebylo.

Po GP Evropy se pak jede ještě jeden závod ve Valencii (tentokrát s názvem GP Valencie) a úplně na závěr je na programu GP Portugalska. Zda se ovšem Márquez do konce letošní sezóny vrátí, je velmi nejisté.

Zdroj: as.com, foto: Václav Duška Jr.


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz