8
Fotogalerie

Márquez už se letos na dráhu nevrátí

Tým Repsol Honda potvrdil, že se Marc Márquez do konce letošního roku nevrátí. Zbytek sezóny místo něj dokončí Stefan Bradl.

Marc Márquez si letos v červenci při závodě v Jerezu zlomil pravou paži, následně podstoupil operaci a už o pár dnů později se vrátil na dráhu, do druhého závodu v Jerezu sice nakonec nenastoupil, ale intenzivně se připravoval na to, aby byl zpátky pro závod v Brně. Jenže destička, která měla fixovat zlomenou kost, se poškodila, takže jezdec musel podstoupit další operační zákrok. A od té doby se spekuluje o tom, kdy se jezdec vrátí na dráhu.

Původní předpoklad byl, že by se Márquez mohl vrátit za dva až tři měsíce, což už uplynulo. V tuto chvíle už je jisté, že se Márquez letos nevrátí. Informaci potvrdil tým Repsol Honda a také sám Marc Márquez o této skutečnosti informoval své fanoušky na sociálních sítích.

Po dobu Márquezovy nepřítomnosti jej nahrazoval Stefan Bradl a zůstane to tak až do konce tohoto roku. Bradl tedy pojede i tento týden ve Valencii a příští týden v Portugalsku.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud