Márquez už se letos na dráhu nevrátí

Tým Repsol Honda potvrdil, že se Marc Márquez do konce letošního roku nevrátí. Zbytek sezóny místo něj dokončí Stefan Bradl.

Marc Márquez si letos v červenci při závodě v Jerezu zlomil pravou paži, následně podstoupil operaci a už o pár dnů později se vrátil na dráhu, do druhého závodu v Jerezu sice nakonec nenastoupil, ale intenzivně se připravoval na to, aby byl zpátky pro závod v Brně. Jenže destička, která měla fixovat zlomenou kost, se poškodila, takže jezdec musel podstoupit další operační zákrok. A od té doby se spekuluje o tom, kdy se jezdec vrátí na dráhu.

Márquez se nevrátí ani na první závod ve Valencii

Márquez se nevrátí ani na první závod ve Valencii

Původní předpoklad byl, že by se Márquez mohl vrátit za dva až tři měsíce, což už uplynulo. V tuto chvíle už je jisté, že se Márquez letos nevrátí. Informaci potvrdil tým Repsol Honda a také sám Marc Márquez o této skutečnosti informoval své fanoušky na sociálních sítích.

Po dobu Márquezovy nepřítomnosti jej nahrazoval Stefan Bradl a zůstane to tak až do konce tohoto roku. Bradl tedy pojede i tento týden ve Valencii a příští týden v Portugalsku.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz