Márquezův víkend v Austinu zhatil zdravotní problém a kolize s Martinem

Márquezův víkend v Austinu zhatil zdravotní problém a kolize s Martinem

Alex Márquez minulý víkend v Austinu nedokončil sprint ani hlavní závod. Ve sprintu jej potrápil zdravotní problém a v hlavním závodě upadl po kolizi s Martinem.

Alex Márquez přijel do Austinu jako čtvrtý muž průběžného pořadí šampionátu. V trénincích na Velkou cenu Amerik se umisťoval v první pětce a v kvalifikaci si vyjel čtvrté startovní místo. Nicméně ve sprintu ani v hlavním závodě se mu nepodařilo dojet do cíle. Po americkém víkendu tím pádem klesl v průběžném hodnocení na osmé místo.

Ve sprintu mladší z bratrů Márquezových bojoval o umístění v první pětce, ale nakonec upadl ve dvanácté zatáčce. Jak později jezdec přiznal, za jeho pád ve sprintu mohl zdravotní problém: „I navzdory havárii v kvalifikaci jsme si ve sprintu udrželi sebejistotu a dobré tempo, ale bohužel jsem na tom nebyl fyzicky dobře, dokonce jsem se ve dvanácté zatáčce pozvracel při brzdění a poté jsem havaroval,“ sdělil po sprintovém závodě Márquez.

Márquezova žaludeční nevolnost naštěstí neměla dlouhého trvání, takže pro start hlavního závodu už byl v pořádku. Nicméně daleko nedojel. Hned v úvodu totiž upadl Jorge Martin a vzal s sebou i právě zmíněného Márqueze. Alexovi se po nehodě nevstávalo zrovna dobře, evidentně jej bolela noha. Po návratu domů zjistil, že má poraněný stehenní sval, ale jak sám jezdec informoval na sociálních sítích, toto zranění by mu nemělo zabránit v účasti na Velké ceně Španělska.

Zdroj a foto: Gresini Racing

Doporučujeme

Články odjinud