Martin projel cílem jako první, ale Bezzecchi se nakonec raduje z první výhry v Moto2

Jorge Martin sice dorazil do cíle GP Štýrska jako první, ale byl penalizován za překročení limitů dráhy odsunem o jednu pozici vzad. Ze své první výhry v Moto2 se tedy nakonec raduje Bezzecchi. Martin se musel smířit s druhým místem. Třetí skončil Remy Gardner.

Do závodu prostřední třídy se poprvé vydával Aron Canet. Pro španělského jezdce to dnes byl jeho šestý závod v Moto2.

Velké ceny Štýrska se nemohl zúčastnit Jesko Raffin, který je nemocný. Místo něj jel Dominique Aegerter. Závod musel vynechat i Hafizh Syahrin, který měl minulý týden hodně těžký pád. Syahrin sice nemá žádné vážnější zranění, ale je dost potlučený, má velké bolesti nohou a musí chodit o berlích. Místo něj jede Alejandro Medina.

Po startu závodu se vedení ujal Martin, který na Red Bull Ringu minulý týden zvítězil. Canet po startu z pole position klesl na druhé místo. Nagashima zůstal třetí. Do cíle prvního kola nedojel Fernadnez, který upadl ze čtvrtého místa. Tím pádem se na čtvrté místo posunul Gardner.

A pádům bohužel nebyl konec. O chvíli později skončil na zemi i Canet, který startoval z pole position. Španěl tedy svou první pole position ve vítězství nepromění. Navíc jezdci zůstal ležet motocykl na noze. Canet tedy nakonec opouštěl dráhu na nosítkách.

A ani tím bohužel série pádů nekončila. Krátce po Canetovi upadli i Lowes, Navarro a Chantra. Lowes se po nehodě dokonce znovu rozjel, ale nebylo mu to nic platné, protože brzy poté obdržel černou vlajku, což znamenalo vyloučení ze závodu. Navíc ve chvíli, kdy byl Lowesův trest oznámen, britský jezdec opět upadl.

Martin mezitím pokračoval na první pozici. Těsně za ním jezdil Nagashima a první trojici uzavíral Gardner.

Moto2: Ze své první pole position v prostředí třídě se raduje Canet

Čtrnáct kol před závěrem měl Martin na první pozici náskok zhruba 1,3 sekundy. Druhý už byl Gardner a třetí Bezzecchi. Nagashima klesl na čtvrté místo. Poměrně osamoceně na pátém místě kroužil Lüthi.

V dalším průběhu závodu se Martinovi podařilo mírně zvýšit náskok. Gardnerovi, který zatím držel druhé místo, se přibližoval Bezzecchi. Nagashimovi na čtvrté příčce se přibližoval Lüthi.

Deset kol před koncem Bezzecchi překonal Gardnera a posunul se tak na druhé místo a postupem času se přibližoval vedoucímu Martinovi.

Pět kol před šachovnicí vedl Martin před Bezzecchim o necelých 0,9 sekundy. Gardner držel třetí místo a nic se neměnilo ani na čtvrté a páté pozici, kde zůstávali Nagashima a Lüthi.

Bezzecchi byl v této fázi zhruba o 0,3 sekundy na kolo rychlejší než vedoucí Martin. Později se Bezzecchiho přibližování se Martinovi trochu zpomalilo. Do posledního kola najel jako první Martin. Bezzecchi byl za ním necelých 0,3 sekundy.

Martin nakonec Bezzecchiho nátlak ustál, těsně jej udržel za sebou a málem si dojel pro druhé vítězství v řadě, jenže následně byl penalizován za překročení limitů dráhy. Tím se tedy odsunul na druhou pozici. Bezzecchi se tedy raduje ze své první výhry v Moto2. Na podium vystoupil i Remy Gardner.

Nagashima skončil těsně pod podiem. První pětku uzavřel Lüthi. Následovali Vierge, Marini a Dixon. Do desítky se dále vešli i Garzo a Bastianini.