Martinovým kolegou u Aprilie bude Marco Bezzecchi

Martinovým kolegou u Aprilie bude Marco Bezzecchi

Od roku 2025 budou jezdeckou dvojici Aprilie tvořit Španěl Jorge Martin a Ital Marco Bezzecchi. Oba zmínění aktuálně závodí na strojích značky Ducati.

Zhruba od poloviny června už bylo jisté, že u týmu Aprilia Racing v roce 2025 nezůstane ani jeden z jezdců, kteří za tým závodí v letošním roce. Aleix Espargaro už v květnu před závodem v Barceloně oznámil, že na konci roku ukončí kariéru závodního jezdce MotoGP. A o několik málo týdnů později Espargarův současný kolega Maverick Viňales sdělil, že od roku 2025 pojede pro tým Tech 3.

Začátkem června Aprilia ohlásila, že v příštím roce se k jejich týmu přidá Jorge Martin. A po dnešku už je jisté, že Martinovým kolegou bude Marco Bezzecchi. Ital s týmem podepsal dlouholetou smlouvu.

Od svého debutu v MotoGP v roce 2022 Marco Bezzecchi vybojoval 3 vítězství, 9 umístění na stupních vítězů a 4 pole position.

„Vítáme na palubě jednoho z největších italských talentů, který od svého debutu v nižších kategoriích a zejména v loňském roce v MotoGP prokázal svou hodnotu vynikajícími výkony a dokonce i vítězstvími v závodech,“ sdělil prostřednictvím tiskové zprávy šéf týmu Massimo Rivola. „Nemůžeme se dočkat, až Bezzecchiho v Noale obejmeme. Spojení italského motocyklu a italského jezdce je extrémně vzrušující, ale ještě více vzrušující je jezdecká dvojice, kterou utvoří s Jorgem (Martínem). Jsme opravdu spokojeni s naší sestavou pro rok 2025, Martín a Bezzecchi byli naší první volbou díky jejich věku, talentu, odvaze a odhodlání. S nimi můžeme napsat novou a důležitou kapitolu v historii Aprilia Racing,“ dodal Rivola.

Zdroj a foto: Aprilia Racing

Doporučujeme

Články odjinud