Mattia Pasini bude v Mugellu tři dny testovat s Ducati

Ital jel poprvé s Desmosedici GP9 letos na okruhu v Brně.
Ještě dříve než všichni jezdci a jejich týmy zamíří do portugalského Estorilu, kde se čtvrtého října pojede další podnik světového šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů, bude Mattia Pasini testovat na okruhu v Mugellu s Ducati.

Současný jezdec čtvrtlitrového týmu Toth tak získal velkou příležitost se zúčastnit s testovacím týmem italského výrobce motocyklů třídenního testu na italském okruhu s datem dvaadvacátého až čtyřiadvacátého září.

Mattia Pasini už jednou s Ducati testoval. Tuto premiérovou možnost získal po Velké ceně České republiky a všichni v italském týmu byli příjemně překvapeni, jak způsobem si Ital vedl v sedle motocyklového prototypu GP9, i když počasí testu v Brně tehdy moc nepřálo.

Díky velmi dobrému výkonu na Masarykově okruhu tak Pasiniho přizvali k dalšímu testu v Mugellu, kde bude spolu s testovacím jezdcem Ducati Vittoriano Guareschim a pod bedlivým dohledem jejich technického experta Fillipa Preziosiho.

Mattia Pasini je v této chvíli na pátém místě průběžného hodnocení čtvrtlitrové kubatury. Vyhrál domácí Velkou cenu Itálie, dvakrát dojel druhý v závodu Velké ceny České republiky a San Marina a třetí místo si připsal na okruhu v japonské Motegi a v britském Donington Parku.