Mattia Pasini zajel nejlepší čas druhého tréninku

Čelo výsledkové listiny se v pátek odpoledne v Aragonu kompletně vyměnilo, obsadili jej Mattia Pasini, Alex de Angelis a Scott Redding.

Druhý trénink třídy Moto2 poznamenal ve Španělsku déšť, přesto časy nebyly výrazněji pomalejší než dopoledne. První trojice jezdců na čele výsledkové listiny byla velmi vyrovnaná, dělilo ji jen 56 tisícin sekundy.

Česká republika má v Aragonsku ve střední kubatuře jen jednoho jezdce, Karel Abraham zajel třicátý čas.

Jezdci jezdili ve zrádných podmínkách opatrně a pád potkal jen Kennyho Noyese.

GP Aragonska - Moto2, 2. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Mattia PASINI Vector Kiefer Racing Suter 1'56.368  
2 Alex DE ANGELIS JIR Moto2 Motobi 1'56.398 0.030 
3 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 1'56.424 0.056 
4 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 1'56.655 0.287 
5 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 1'56.774 0.406 
6 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 1'56.835 0.467 
7 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 1'56.968 0.600 
8 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 1'57.003 0.635 
9 Kev COGHLAN Monlau Joey Darcey FTR 1'57.158 0.790 
10 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 1'57.411 1.043 
11 Roman RAMOS MIR Racing MIR Racing 1'57.414 1.046 
12 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 1'57.420 1.052 
13 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 1'57.425 1.057 
14 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 1'57.456 1.088 
15 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 1'57.479 1.111 
16 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'57.493 1.125 
17 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 1'57.584 1.216 
18 Ricard CARDUS Maquinza-SAG Team Bimota 1'57.602 1.234 
19 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 1'57.606 1.238 
20 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'57.677 1.309 
21 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 1'57.762 1.394 
22 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 1'57.876 1.508 
23 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 1'57.994 1.626 
24 Claudio CORTI Forward Racing Suter 1'58.031 1.663 
25 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 1'58.096 1.728 
26 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 1'58.137 1.769 
27 Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'58.433 2.065 
28 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'58.876 2.508 
29 Michele PIRRO Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'58.940 2.572 
30 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 1'59.110 2.742 
31 Santiago HERNANDEZ Matteoni CP Racing Moriwaki 1'59.215 2.847 
32 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 1'59.880 3.512 
33 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 2'00.112 3.744 
34 Niccolo CANEPA Bimota - M Racing Bimota 2'00.163 3.795 
35 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'00.316 3.948 
36 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 2'00.358 3.990 
37 Yannick GUERRA Holiday Gym G22 Moriwaki 2'00.809 4.441 
38 Kazuki WATANABE Racing Team Germany Suter 2'01.454 5.086 
  Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 2'47.314 50.946 
  Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 2'58.044 1'01.676 
5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00