McPhee a Alcoba se po nehodě poprali, trest je nemine

John McPhee a Jeremy Alcoba během GP Dauhá společně upadli. Po nehodě mezi nimi došlo k bitce, za což jen nemine trest.
McPhee a Alcoba se po nehodě poprali, trest je nemine | Foto: sepangracingteam.com

V průběhu Velké ceny Dauhá třídy Moto3 došlo k nehodě, při níž skončili na zemi Jeremy Alcoba a John McPhee. Nejprve po kontaktu s Binderem upadl Alcoba, poté Alcobův letící motocykl trefil Johna McPhee. Britský jezdec dostal motocyklem ránu do hlavy. Nehoda se však naštěstí obešla bez zranění.

Moto3: Velká cena Dauhá 2021

Moto3: Velká cena Dauhá 2021

Pádem jezdců ovšem tento incident neskončil. John McPhee, který i o týden dříve v Kataru skončil na zemi po chybě soupeře, byl po nehodě s Alcobou dost rozčilen. McPhee tedy Alcobu po nehodě nakopal. Když už se měl k odchodu, Alcoba mu útok oplatil. Po této ruční a nožní výměně názorů samozřejmě následuje trest pro oba jezdce.

John McPhee i Jeremy Alcoba budou muset zaplatil pokutu a kromě toho dostali i penalizaci na startu příštího závodu. Oba účastníci bitky byli potrestáni pokutou ve výši 1000 eur a do GP Portugalska budou startovat z pit lane – Alcoba 5 sekund po normálním startu jezdců na roštu a McPhee dostal přísnější trest, ten bude vyrážet až 10 sekund po startu jezdců na roštu.

Zdroj: motogp.com, foto: sepangracingteam.com

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz