Měl jsem rychlost na stupně vítězů, říká Ben Spies

Nejlepší netovární jezdec a nejlepší z nováčků, to je po včerejší Velké ceně USA Ben Spies z Monster Tech 3, který cílem závodu na dvaatřicet kol projel šestý. Colin Edwards získal body za sedmé místo.

Američan měl tentokrát na to, aby získal umístění na stupních vítězů, ale to se mu nepodařilo, protože po úspěšném souboji s krajanem Haydenem bojoval s Rossim a chyboval v momentě, kdy na Itala plánoval finální útok. Nicméně před domácím publikem předvedl bojovný výkon a může odjet na dovolenou s pocitem dobře odvedené práce.

„Dobře jsem odstartoval a jel třetí, ale pak se mi v dalších několika kolech nedařilo dostatečně zrychlit,“ řek úvodem Ben Spies. „Vedoucí skupina mi poodjela, ale jakmile jsem získal ten správný rytmus, velmi rychle jsem se dotáhl na Nicka s Valentinem. Předjel jsem Nickyho a zavěsil na záda Valentina, byl to dobrý souboj. Ve skutečnosti jsem už v dalším kole chtěl na něho zaútočit, ale v pětadvacátém kole jsme měl problém s nájezdem do poslední zatáčky.“

„Byl jsem dlouhý a prohrál a i když to nebyly stupně vítězů, které jsem chtěl před vlastním publikem získat, jsem spokojený, protože jsem byl dostatečně rychlý, abych projel závodním polem a měl na to, abych byl na stupních vítězů. Nedokázal jsem to dotáhnout do konce. Ale raději odjedu s vědomím, že jsem mohl skončit na pódiu než odjet osmý a bez rychlosti,“ řekl závěrem Spies.

Colin Edwards sice nebojuje o pozice, které by rád, ale i tak je jeho konečné sedmé místo velkým zlepšením. Američan si chválí změny, které jim Yamaha do Ameriky přivezla a věří v úspěšnější druhou polovinu sezony.

„Skutečně jsem spokojený s tím, jak jsem po celý víkend jezdil a nebylo tu nic víc, co bychom ještě mohli udělat,“ komentoval nedělní závod Colin Edwards. „Bojovat o sedmé místo určitě není tam, kde bych chtěl být, ale vzhledem k tomu, kde jsem byl ještě nedávno je to velké zlepšení a za to patří díky všem od Monster Tech 3.“

„Hned na začátku jsem si zabojoval s Melendrim a Simoncellim, což jsem si užíval a předvedl několik dobrých manévrů, protože jsem byl určitě o něco rychlejší,“ pokračoval Edwards, který po předjetí Simoncelliho ztrácel na jezdce před sebou devět sekund. „Na skupinku před sebou jsem neviděl a díky tomu jsem trošku zpomalil, protože nemělo smysl v mém domácím závodu spadnout, když jsem je neměl šanci dojet.“

„Na sedmém místě jsem byl jak přilepený po celý víkend a nikdy jsem neměl rychlost vedoucích jezdců. Ale jsem už o něco blíž, zlepšení od Yamahy zabraly, takže se nyní těším na přestávku a věřím, že druhá polovina sezony už bude mnohem výraznější,“ řekl závěrem Colin Edwards.

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz