Melandri bude vědět víc už příští středu

Ital chce zůstat v MotoGP i za cenu, že v sezóně 2009 nepojede.
Marco Melandri očekává definitivní rozhodnutí, zda letos bude v MotoGP závodit nebo ne, už příští středu. Ten den se dozví jaká bude další budoucnost týmu Kawasaki a zda možnost jeho transformace na soukromý tým je reálná.

Italský jezdec, který má za sebou nevydařenou sezónu u tovární Ducati, chtěl spojením s Kawasaki znovu získat potřebnou jistotu. Má podepsanou smlouvu pro rok 2009 a 2010, ale po oznámení vedení japonského výrobce, že stahuje svůj tovární tým z MotoGP, je jeho budoucnost v sezóně 2009 nejistá.

Jedinou nadějí tak zůstává možnost převzetí motocyklů ZX-RR soukromým týmem, jenž by pod vedení Michaela Bartholemyho pokračoval dál, ve stejné sestavě a samozřejmě s oběma jezdci Melandrim a Hopkinsem.

„Příští středu mi bude volat Michael Bartholemy, který mi řekne zda má dohodu k tomu, aby provozoval motocykly 2009 jako soukromý tým,“ citovala Melandriho Gazzetta dello Sport.

„Potom mi má jednatřicátého ledna přijít nabídka od Kawasaki, kde mi sdělí, co mi nabídnou - plný plat, odstupné nebo nic. Doufám, že nabídka nebude taková, abych odjel do Japonska a pracoval tam v obchodě!“ žertoval Melandri.

Melandri už vzdal myšlenku k přestupu do týmu Fausta Gresiniho a rovněž neuvažuje o tom zkusit štěstí v mistrovství Superbike.

„Mluvil jsem s Gresinim po oznámení, že by mi mohli být schopni něco nabídnout, ale nemají prostředky k tomu, aby nasadili třetí motocykl,“ uvedl Melandri, vítěz pěti závodů Grand Prix s motocyklem Honda. „Jisté je to, že nepojedu s nekonkurenčním motocyklem a nepřemýšlím ani o mistrovství Superbike. Budu v roce 2009 raději mimo a vrátím se do MotoGP v roce 2010.“

Testovací tým Kawasaki má za sebou první dvoudenní test na australském okruhu Eastern Creek, kde ladili nové stroje Ninja ZX-RR 2009. První výsledky zkoušek nových motocyklů jsou více jak slibné a budou pokračovat dál, dvoudenním testem na okruhu Phillip Island. Nicméně bližší informace, ohledně vzniku soukromého týmu, který má oba motocykly nasadit na startovní rošt první Velké ceny v Kataru, zatím nejsou známy.

16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz